Підлеглий мера Львова заплатить 850 гривень за розтрату 70 тисяч

судЧиновник, який керував капітальним будівництвом Львова, переплатив приватним фірмам за реконструкцію міста 74 тис. Гривень. Суд виступив «зразком гуманності», присудивши йому штраф у 850 гривень.

Про це пише «Перша інстанція»

Йдеться про один із нинішніх заступників начальника управління капітального будівництва Львівської міської ради (ім'я в судових матеріалах не вказано). Прокуратура звинувачує його в розтраті понад 400 тис. грн. у 2009 - 2010 рр. Він переплатив трьом фірмам, залученим до реконструкції міста.

Злочини були здійснені після кар'єрного підвищення чиновника - шість років тому мер Львова Андрій Садовий призначив його в.о. начальника управління капбудівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури міста.

З'ясувалося, що незабаром після цього держслужбовець переуклав договори з трьома компаніями, збільшивши суми контрактів. Так, в 2009 році він повторно уклав раніше підписаний договір з підприємством «Львівдіпрокомунбуд» на проектні роботи з реконструкції вулиці. У новому договорі передбачалося створення нового проекту реконструкції замість коригування вже існуючого. У підсумку, вартість була збільшена на 341 тис. Гривень. За цей злочин його звинувачують за статтею - - розтрата в особливо великих розмірах.

За аналогічною схемою чиновником були перепідписані контракти ще з двома фірмами, які беруть участь в реконструкції парку «Високий замок». Компанія «Макро-будомат» працювала над проектом реконструкції за договором від 2008 року. У липні 2010-го чиновник переуклав контракт, збільшивши вартість робіт на 44 тис. грн. Завдяки підозрюваному також зросли витрати міста і на контракт з фірмою МПП «Марс», яка вела будівництво у «Високому замку». Чиновник оплатив їй невиконані роботи на 30 тис. грн.

Таким чином, на реконструкції парку «Високий замок» чиновник розтратив 74 тис. грн. (ч. З ст. 191 КК України). Разом з подорожчанням реконструкції вулиці Городоцької загальна сума переплати перевищила 400 тис. грн.

Обвинувачений провину не визнав. Він стверджував під час судового засідання, що наміру на розтрату не мав, а доводи слідства - необґрунтовані.

Франківський суд Львова частково погодився з чиновником і, тим самим, врятував його від в'язниці.

Так, на думку суду, єдиним доказом, на якому побудовано звинувачення в переплати на 341 тис. грн.  при реконструкції вул. Городоцькій, стали висновки судової будівельно-технічної експертизи, а вони - сумнівні. Привід для недовіри - експертиза зроблена на основі незаконно добутих документів, які до того ж були надані не в повному обсязі.

На цій підставі чиновника виправдали у звинуваченнях про вчинення злочину за ч.5 ст. 191 КК України - через недоведеність..

Разом з тим, суд визнав екс-главу капбудівництва Львова винним у переплаті двом фірмам при реконструкції парку «Високий замок» на 74 тис. грн.

Суд врахував ступінь тяжкості злочину, а також його відмова визнавати провину і прийшов до висновку, що йому необхідно призначити штраф у розмірі 850 гривень.

Головуючий суддя: Юрій Ванівський. Як раніше повідомляло видання «Закон і бізнес», в червні 2015 Вища кваліфікаційна комісія суддів застосувала дисциплінарне стягнення у вигляді догани судді Франківського суду Львова Юрію Ванівський. Причина - не вказана.