Суддя врятувала санлікаря від в’язниці, «перетворивши» його з корупціонера на шахрая

gazeta.ua

gazeta.ua

Заступника головного санітарного лікаря Херсона замість хабарництва засудили за аферизм, стягнувши з нього лише штраф у 850 гривень. Апеляційний суд Херсонської області порахував вердикт беззаконням. Про це пише «Перша інстанція».

Як випливає з судових матеріалів, за 3 тис. грн чиновник дав дозвіл на несанкціоновану торгівлю продуктами на трьох стихійних ринках Херсона. Злочинець знав, що згідно з посадовими інструкціями, він не має права перевіряти роботу точок, які торгують продуктами без дозволів. Також він не має повноважень видавати самі дозволу на подібний вид діяльності. Втім, це не заважало йому скористатися службовим посвідченням і вимагати в продавців хабар.

Співробітники правоохоронних органів зловили санлікаря в момент отримання грошей від одного з торговців. Чиновник з ним зустрівся в приміщенні «Нової пошти» в Херсоні, де одержав щільний конверт і сховав його в портфель. Разом з ним і попався.

Свою провину на суді чиновник заперечував. Санлікар стверджував, що на пошті до нього підійшов продавець і розповів, що його друзі мають намір торгувати на стихійних ринках. Чиновник відповів на це: «працюйте», а потім був затриманий. Звідки взялися гроші в портфелі - він не знає.

Однак торговець рибою розповів свою версію. Мовляв, він звертався до чиновника з проханням за три тисячі гривень припинити перевірки санепідемстанції та не вилучати товар на торгових точках. І обвинувачений на такі умови погодився.

У підсумку, суддя Суворовського райсуду Херсона Юлія Бочко в травні цього року винесла чиновнику-санлікарю незвичайний вирок - за статтею «шахрайство», присудивши штраф у 850 гривень.

Прокуратура оскаржила це рішення, і на те були причини. Справа в тому, що в обвинувальному акті, поданому до суду, санітарного лікаря звинувачували не в шахрайстві (ч.1 ст. 190 КК), а в одержанні неправомірної вигоди. Попросту - хабарі.

Представники прокуратури наполягали, що Суворовський суд неправильно визначив мотиви чиновника. Мовляв, у вирішенні першої інстанції залишився без уваги факт про те, що чиновник користувався посадовими повноваженнями. Крім того, суд проігнорував вилучену з портфеля санлікаря записку з переліком місць розміщення на ринку торгових точок.

У суді прокурор просив судити чиновника саме за статтею про одержання «неправомірної вигоди» (за ч. 4 ст. 368 КК в редакції 2013 року). Вона передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від п'яти до десяти років і права обіймати посаду в держорганах - на три роки. Плюс - конфіскація.

27 серпня Апеляційний суд Херсона задовольнив скаргу прокурора, призначивши перегляд справи в суді першої інстанції з іншим складом суддів.