Одеську компанію звинувачують у блокуванні постачань вугілля

Фото gazeta.lviv.ua

Фото gazeta.lviv.ua

Голова Арцизької райадміністрації Одеської області Сергій Парпуланский заявив про блокування одеською компанією поставок полум'яного вугілля в район.

Про це він повідомив на своїй сторінці в «Фейсбуці»,пише «Думська».

За словами чиновника, відсутність вугілля в районі і підігрівага паніка накрутили ціни в деяких місцях до 4-5 тис. грн. за тонну.

«Район цілком залежить від вугілля, газу немає навіть у місті. Доходи людей рідко перевищують 3 тис. грн. в місяць. У такій ситуації стає очевидним, що якщо не шукати шляхи вирішення проблеми, район в кращому випадку залишиться без лісопосадок », - упевнений Парпуланский.

Він розповів, що вже провів зустрічі з комунальним підприємством і місцевими підприємцями, які торгують вугіллям. Крім того, в облдержадміністрації Парпуланского запевнили, що працюють над вирішенням проблеми відсутності вугілля.

«Вугілля антрацит в район поставити складно в достатній кількості, його легально вивозять з непідконтрольною України території тільки три фірми. А ось блокування масових поставок полум'яного вугілля в Арцизький район викликає багато запитань. Даний вугілля не користується популярністю через більш низької ефективності, але через брак альтернативи, поставки великих обсягів даного вугілля в район дозволили б знизити соціальну напругу і ціни.

За інформацією, що надходить, поставки полум'яного вугілля блокуються одеською компанією, яка через афілійовані підприємства виграє практично всі тендери в галузі за стандартною схемою (кілька підприємств беруть участь з найнижчими цінами). Далі, зі зрозумілих причин, підприємство за дуже низькою ціною не може поставити в строк вугілля марки антрацит (терміни на сьогоднішній день прострочені), але має доступ до полум'яному вугіллю (який не доступний місцевим підприємцям), а наближається жовтень і перші заморозки.

Фактична відсутність ринку вугілля змусить районна влада орієнтовно в листопаді закупити у даного підприємства для шкіл та садочків вже полум'яний вугілля і вже зовсім за іншою ціною. Виходом із ситуації може бути тільки створення нормального конкурентного ринку вугілля всіх марок і заборону на експорт », - зазначив Парпуланский.