У банку Щербанів були затоплені докази по справі, у якій Клименка підозрювали у привласненні 3 мільярдів з держбюджету

Олександр Клименкор. Фото: genshtab.info

Олександр Клименкор. Фото: genshtab.info

Екс-глава податкової Олександр Клименко разом з його колишніми підлеглими з Міністерства доходів і зборів підозрюється у привласненні більше трьох мільярдів гривень з держбюджету, та по цій справі були затоплені докази у банку «Капітал».

Про це пише «Перша інстанція» з посиланням на ухвалу Печерського суду Києва.

Як з'ясували слідчі Генпрокуратури, ці гроші були безпідставно перераховано у вигляді відшкодування з ПДВ трьом компаніям: ТОВ «Мегатерий», ТОВ «Газіновація» та ТОВ «Ексімтех» в 2012-2013 рр.

В податкових документах цих трьох компаній була відображено псевдовідвантаження товарно-матеріальних цінностей та надання послуг 40 фірмам-«одноденкам» на 16 млрд грн. При цьому в штаті цих фірм не було найманих співробітників, основних і оборотних коштів, складських площ.

За версією слідства, топ-чиновники міністерства змусили районних податківців Києва без належних перевірок затвердити відшкодування ПДВ цим компаніям, виконуючи незаконне розпорядження Клименка.

Генеральна прокуратура 22 грудня 2014 повідомила екс-міністру доходів і зборів України про вчинення злочину - заволодінні чужим майном. ГПУ підозрювала, що до реалізації злочину залучалися також топ-менеджери КФ ПАТ «АКБ «Капітал». Справа в тому, що рахунки компанії «Ексімтех» розміщувалися в цьому банку і сотні мільйонів у вигляді ПДВ надходили саме в цю фінустанову. У ній же розміщувалися рахунки фірм-«одноденок», з якими «Ексімтех» проводив фіктивні операції, формуючи податковий кредит.

Ще в травні минулого року ГПУ направила до «Капіталу» вимогу про надання інформації по цих операціях. Банк відповів, що через затоплення серверної 14 лютого 2014, диск, що містить необхідну файлову групу, вийшов з ладу. Бази даних за період з 1 січня 2012 року по 21 грудня 2013 року, нібито, втрачені. В квітні 2014-го слідчі МВС у Донецькій області вилучили сервер з інформацією про рух коштів клієнтів банку за 2014 рік.

За даними НБУ, 35% акцій банку Капітал володіли Руслан Щербань і Євген Щербань - сини покійного донецького бізнесмена Євгена Щербаня. Рішення про віднесення ПАТ «АКБ «Капітал» до категорії неплатоспроможних правління Національного банку України прийняло 20 липня. До фінустанови введена тимчасова адміністрація. Власником компанії «Ексімтех» є Микола Саган, фірми «Газінновація» - Олександр Чертков, «Мегатерії» - Віталій Ставнічук.