Мер Чернівців хоче розібратися з фірмою тітки Яценюка

Каспрук

Олексій Каспрук

У Чернівцях міський голова Олексій Каспрук хоче за допомогою УМВС та УСБУ здійснити перевірку інформації щодо можливого підкупу депутатів.

На пленарному засіданні 68-ї сесії Чернівецької міської ради, яке відбулось 3 вересня 2015 року, було розглянуто проект рішення «Про розгляд звернення ТзОВ "Інвест Альянс" щодо відмови від права власності на земельну ділянку за адресою вул.Калинівська,13-Д .

Було прийнято позитивне рішення. Втім, депутат Володимир Бешлеєй зробив заяву про те, що за позитивне голосування з даного питання депутатам пропонували п’ять тисяч доларів, і дана інформація була поширена на інформаційному веб-ресурсі «The Chernivtsi times», в ефірі телеканалу «Чернівецький промінь», зокрема в програмі «Чия правда», а також в соціальних мережах.

Олексій Каспрук просить керівників управлінь УМВС та УСБУ у Чернівецькій області здійснити перевірку вказаних фактів.

У 2013 році суд лишав ділянку площею 2,88 га по вул. Калинівській, 13-В у Чернівцях у власності ТОВ «Інвест Альянс».

Повернути ділянку державі вимагала чернівецька прокуратура, яка представляла інтереси Кабміну. Підставою для такого рішення вона вказувала те, що в межах цієї ділянки протікає річка Шубранець (місцева назва Потіт), яка належить до водних об’єктів загальнодержавного значення. А оскільки розпоряджатися такими землями водного фонду вправі лише Кабмін, то Чернівецька міськрада перевищила свої повноваження, продавши ділянку у грудні 2007 році фірмі «Інвест Альянс».

З доводами прокуратури погодився госпсуд Чернівецької області. При цьому строк позовної давності він рахував з листопада 2011 року, коли прокуратура провела перевірку законності рішень міськради за зверненням депутата Чернівецької міськради від Партії регіонів Ростислава Білика.

Однак апеляційний суд це рішення скасував. Він вказав, що спірна ділянка належить до категорії земель житлової та громадської забудови, які знаходяться в межах міста. Таким чином міськрада правомірно розпорядилася ділянкою, а права Кабміну ніяким чином не порушені.

Крім того, суд встановив, що прокурор був присутній на засіданнях міськради у грудні 2007 року. Таким чином трирічний строк позовної давності пропущено.

Власницею ТОВ «Інвест Альянс» є тітка голови парламентської фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка Лідія Лещова.