Суддя Чернушенко: Порошенко та Філатов замовляли в мене справи

Голова Апеляційного суду розповів про кулуарні домовленості з Банковою

Голова Апеляційного суду розповів про кулуарні домовленості з Банковою

Відсторонений голова апеляційного суду Києва Антон Чернушенко заявив, що Адміністрація президента Петра Порошенка вчинила над ним розправу через його незгоду співпрацювати.

"Це розправа у зв’язку з тим, що я не виконав відповідне замовлення Адміністрації президента. Що я ослухався президента України, а також заступника голови Адміністрації пана Філатова Олексія Валерійовича і не вирішив у судовому засіданні відповідні судові справи, яких вони від мене вимагали", - сказав Чернушенко у відеозверненні на YouTube.

"Перша справа, про яку я хочу вам повідомити, стосується вбивства журналіста Ґонґадзе", - сказав Чернушенко, якого цитує INSIDER.

Він заявив, що "в цій справі в травні 2015 року мене викликав заступник голови Адміністрації президента України пан Філатов, і довів до мого відома позицію президента про те, що вирок суду першої інстанції бажано залишити, як він висловився, таким, як він є".

"Він зазначив, що в цій справі в жодному разі не потрібно викликати як свідків колишнього президента України Леоніда Даниловича Кучму, а також інших осіб. Я заперечив проти цього і сказав, що ця справа є дуже актуальною", - сказав Чернушенко.

"Я навіть сказав про те, що це буде аморально в такій справі вести розмову про те, щоб чогось не зробити, якщо в цьому виникне необхідність. Я навіть суддям не доводив до відома, що така розмова в мене відбулася з паном Філатовим", - сказав Чернушенко.

"Президента України пана Порошенка я знаю багато років. Він неодноразово звертався до мене з різними проханнями, коли він іще і не був президентом України", - заявив Чернушенко.

Він розповів, що після того, як Порошенко став президентом, його викликали до Адміністрації президента, де Петро Олексійович познайомив його з Філатовим і сказав, що співпрацювати вони будуть саме через нього.

"Між нами повинна бути відповідна співпраця, що він до мого відома буде доводити всі питання, які будуть виникати в нього з цього приводу. І щоби кожне таке питання я сприймав як позицію президента", - переповів розмову з Порошенком Чернушенко.

"Петро Олексійович зупинився на деяких справах. І, зокрема, на одній із них я хочу наголосити. Це справа, яка стосується проведення обшуку прокурорами і слідчими в ювелірному магазині "Граф". Як відомо, працівники Генпрокуратури, як стверджує прокуратура, вчинили злочин", - сказав Чернушенко.

"До суду були відповідні звернення з приводу обрання цим працівникам прокуратури відповідних запобіжних заходів. Суд обирав запобіжні заходи, не пов’язані з питанням утримання під вартою, і це викликало невдоволення президента України. Тоді він мені заявив, що суд не захистив інтереси сім'ї президента. Я взагалі раніше про ці обставини нічого не знав", - сказав Чернушенко.

"Коли дізнався, що до магазину "Граф" причетна його дружина, я зрозумів, чому в президента таке було обурення розглядом справи, в тому числі в Апеляційному суді міста Києва", - сказав Чернушенко.

"Наступна справа, яка розглядалася в Адміністрації президента, це справа накладення арешту на урожай 2014 року різних аграрних підприємств. Усього таких підприємств було 77. І щодо кожного з таких підприємств Голосіївський суд накладав арешт. Апеляційний суд усі ці ухвали Голосіївського районного суду скасував і відмовив у накладенні арешту на майно, тому що законних підстав на накладення арешту не було. І це також викликало невдоволення президента України. Як мені потім стало відомо, це торкалося інтересів куми президента, яка безпосередньо до мене двічі зверталася", - заявив Чернушенко.

Чернушенко заявив, що Порошенко ще у 1990-ті роки разом із "паном Рудьковським був засновником цієї компанії. Але свою долю пан Порошенко продав, таким чином позбувся права на майно в компанії "Нафтогазвидобування".

"А ставши президентом, маючи більші повноваження, він вирішив відновити свої корпоративні права на майно "Нафтогазвидобування", - сказав Чернушенко.

Як повідомляв INSIDER, 10 липня Чернушенка було відсторонено від посади судді на два місяці.

Генпрокуратура підозрює Чернушенка у втручанні в систему автоматичного розподілу справ в Апеляційному суді. 8 липня Генпрокуратура оголосила його в розшук.