Що заважає міністру Квіту звільнити Семенюшка?

Семенюшко 1

Олексій Семенюшко, директор РВУФК

Майже рік триває конфлікт довкола керівництва Республіканського вищого училища фізичної культури (РВУФК). 

Батьки учнів того закладу та ціла низка звільнених з роботи викладачів, зневірившись у бажанні міністра освіти Сергія Квіта втрутитися у ситуацію, пішли за захистом своїх прав до суду.

 Водночас не полишали спроб достукатися до найвищого державного керівництва.

 У зверненні до прем’єр-міністра України його автори заявили, що головною причиною їхньої вимоги звільнити з посади директора училища Олексія Семенюшка стали численні факти корупції у тому навчальному закладі, які, як сказано в листі, приховує міністерство освіти.

«Приховування здійснюється звичайним шляхом бездіяльності керівництва Міністерства освіти і науки України (МОН), незважаючи на негативні акти двох поспіль протягом року перевірок Державною інспекцією навчальних закладів України (ДІНЗ), а також розгляд порушень у численних телепрограмах,таких, зокрема, як «Агенти впливу» (канал НТН) та «Гроші» (канал 1+1)», - сказано у зверненні.

Коротка історія питання

1.У квітні 2014 року комісія Державної інспекції навчальних закладів (ДІНЗ) під головуванням Вергуна Ю.В. провела комплексну перевірку училища. За її результатами зняли з посади тодішнього директора Тібабішева В.Б. Було за що.

2.У травні 2014 року виконувати обов’язки директора доручили вчителю цього закладу Олексію Семенюшку.

3.За 3 місяці його перебування у статусі в.о. «через психологічний тиск звільнилося «добровільно» та було звільнено адміністрацією понад 100 працівників РФУВК - з метою підготовки трудового колективу до обрання саме цієї особи керівником училища. Все робилося поспіхом, аби встигнути провести ту процедуру до 6 вересня 2014 року за старим Законом «Про вищу освіту», тому що у Семенюшка не вистачало педагогічного стажу», - йдеться у зверненні до прем’єр-міністра.

Результатом пильного вивчення незаконно звільненими працівниками училища та батьками незаконно відрахованих неповнолітніх учнів біографії Семенюшка стало порушення 8 кримінальних проваджень, за якими, кажуть ініціатори, його вина абсолютно доведена.

Чергове (але чи останнє?) кримінальне провадження було зареєстровано кілька днів тому - 2 липня 2015 року.

Училище 1

Педагог без педосвіти?

Як стверджують заявники, при призначенні Семенюшка на посаду директора училища міністерство-працедавець не перевірило у нього документи про вищу педагогічну освіту, як це належало би зробити. Крім того, кандидатура не була погоджена ще з одним органом влади - з міністерством молоді та спорту.

Через бездіяльність міносвіти батьки неповнолітніх учнів та звільнені працівники училища самостійно зібрали інформацію про те, що директор РФУВК має підробний диплом про вищу освіту.

Училище диплом Семенюшко 1

 Згодом відсутність у директора  належного документа про освіту  підтвердила й комісія Державної інспекції навчальних закладів (ДІНЗ), про що свідчить складений нею акт.

Училище диплом

І про гроші

У зверненні до прем"єр-міністра звільнені працівники РФУВК повідомили  про самостійно зібрану ними   "абсолютно достовірну інформацію про наявність корупційних дій при оплаті батьками учнів платних послуг у секції з плавання, які здійснювала Громадська організація "Група 30-го листопада" у басейні училища "Ювілейний".

Училище довідка

Крім того, комісія ДІНЗ у квітні 2015 року з"ясувала, що за відсутності погодження з профкомом РВУФК та без жодного документу, погодженого з трудовим колективом, одним працівникам (таких чимало!) була виплачена премія по 6-7 тисяч гривень, а іншим - по 100 гривень. Семенюшко не зміг пояснити шалену різницю у такому вибірковому заохоченні працівників, однак письмово оскаржив дії комісії.

Не царська то справа...

Міністра освіти Сергія Квіта повідомлено про шалений обсяг недоліків у РВУФК, однак він заявив телепрограмам "Гроші" та "Агенти впливу", що довіряє директору Семенюшку, який, за словами міністра, "по суті діє правильно".

Міністр Квіт біля будинку уряду. Фото Андрія Кравченка, розміщене на сторінці міністра у Фейсбуці.

Міністр Квіт біля будинку уряду. Фото Андрія Кравченка, розміщене на сторінці міністра у Фейсбуці.

Скарги до міністерства освіти на дії директора училища  розглядаються в управлінні роботи з персоналом, про що свідчить відповідь, підписана  заступником начальника того управління.

Із неї можна зробити висновок, що численні кричущі недоліки в роботі Семенюшка, двічі виявлені одним міністерським підрозділом (Державною інспекцією навчальних закладів), цілком влаштовують інший міністерський підрозділ (кадрове управління).  І, очевидно, саме тому "заходів дисциплінарного стягнення до Семенюшка не завтосовувалося. Підстав для дострокового припинення контракту з ним відсутні", - написала, як відрізала, Лілія Мартинюк.

Училище МОН 2 А

У самого міністра освіти Сергія Квіта руки до скандалу довкола РВУФК чомусь  не доходять, хоча він триває  вже майже рік,  кінця-краю йому не видно, і явно потребує втручання очільника освітньої галузі.

На численні порушення в училищі, встановлені ще першою комісією ДІНЗ, зреагував лише міністр молоді та спорту Ігор Жданов, надіславши до міносвіти листа з проханням пояснити неправомірне призначення Семенюшка директором РВУФК всупереч вимогам Постанови уряду "Про затвердження Положення про спеціалізований навчальний заклад спортивного профілю". Однак, не отримавши обгрунтованої відповіді від МОН, але знаючи про підроблений диплом про вищу освіту з фізичного виховання, через деякий час Жданов призначає Семенюшка ... своїм позаштатним радником.  На той час відносно директора РВУФК було порушено 5 кримінальних проваджень.

Нині їх вже 8.

Ольга Бурда