ФАРТ. Судді масово отримують призи та виграші

Чомусь саме українські судді постійно виграють в лотерею великі суми або призи, вписуючи їх в декларації як подарунки. Чи можливо все ж таки це такий спосіб легалізувати хабарі? Цього разу Сергій Андрушко придивився до статків суддів Окружного адміністративного суду - він впливовий тим, що розглядає справи, які стосуються чиновників - міністрів, депутатів тощо. В якій саме лотереї був зірваний куш та що це за такі призи вартістю в мільйони - це судді не уточнюють, кажуть - конфіденційна інформація.

Втім, є на що сподіватись - в Україні щойно утворене Національне агентство з питань запобігання корупції - щоправда, у ньому поки жодного працівника. Саме це агентство і має на меті перевіряти декларації та походження тих чи інших статків можновладців, а також щойно запрацює - повинно створити реєстр корупціонерів. Отже, роботи в цього агентства вже достатньо - навіть в одному Окружному аміністративному суді.

Програма "СХЕМИ. Корупція в деталях" - телевізійна програма журналістських розслідувань. Спільний проект Радіо Свободи і Першого суспільного телеканалу. В ефірі щочетверга о 22-00.