ГПУ вимагає повернути Києву землі біля Софії та Лаври

sofia-300x225Органи прокуратури оскаржили в суді незаконні рішення Київської міської ради, якими комерційним структурам передано в оренду під забудову земельну ділянку площею 0,87 га у провулку Киянівському, 12а, у Шевченківському районі м. Києва.

Про це повідомляється на сайті ГПУ.

Зазначена земельна ділянка розташовується в центральному історичному ареалі столиці, на території охоронної зони об'єкта всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО «Київ: собор святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська лавра».

«Незважаючи на те, що на вказаній території заборонена будь-яка забудова, крім будівництва особливо важливих об'єктів, у 2007 та 2013 роках Київська міська рада прийняла рішення про передачу комерційним структурам земельної ділянки для будівництва офісно-житлового комплексу з підземною автостоянкою. При цьому в порушення Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини, ратифікованої Україною в 1988 році, про такі рішення навіть не було повідомлено Комітет всесвітньої спадщини». – говориться в повідомленні.

Реагуючи на вказані порушення, прокуратура м. Києва звернулася з позовом про визнання недійсними рішень Київської міської ради і укладених нею договорів оренди землі, однак у його задоволенні було відмовлено.

Генеральна прокуратура України звернулася із заявою про перегляд вказаних судових рішень Верховним Судом України.

«Найвища судова інстанція погодилася з обґрунтованістю доводів Генеральної прокуратури України та 22.04.2015 скасувала постанову Вищого господарського суду України, а справу передала на новий касаційний розгляд», - йдеться у повідомленні.