Син Близнюка незаконно заробив на вугіллі із зони АТО – Аваков

В ході обшуків вилучено близько 200 тисяч доларів США, близько 12 мільйонів гривень

В ході обшуків вилучено близько 200 тисяч доларів США, близько 12 мільйонів гривень

Правоохоронці припинили діяльність злочинної групи під керівництвом Олексія Близнюка (сина екс-губернатора Донецької області), що займалася незаконними операціями з вугіллям

Про це на своїй сторінці в «Фейсбуці» написав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Він зазначив, що Головне слідче управління МВС України кілька місяців розслідує кримінальну справу за фактом незаконного продажу вугілля в 2014-2015 рр., який добувався на території Луганської та Донецької областей, підконтрольної незаконним збройним формуванням.

За словами Авакова, вугілля, незаконно вивезений з непідконтрольною України території, оформлявся як належить приватним фірмам, після чого продавався ряду підприємств, зокрема «Краматорськтеплоенерго», яке отримує кошти на вироблення електроенергії від державного підприємства «Енергоринок». Далі гроші переводилися на рахунок, знімалися за підробленими документами готівкою і вивозилися на територію, контрольовану НВФ.

Таким чином, як підкреслив Аваков, держава купувала фактично державний ж вугілля, видобуте на захоплених шахтах.

Правоохоронці встановили фіктивні приватні фірми, відкриті спеціально для реалізації незаконної схеми і переведення в готівку коштів. Керівники вже допитані і дали свідчення, що зареєструвалися і стали директорами за матеріальну винагороду і не мають ніякого відношення до фінансово-господарської діяльності цих підприємств.

«У ході слідства ГСУ МВС, спільно з Генпрокуратурою провело 20 обшуків в Києві та Житомирській, Полтавській, Сумській, Донецькій областях. В ході обшуків вилучено близько 200 тисяч доларів США, близько 12 мільйонів гривень, - розповів Аваков, - десятки банківських карток, десятки мобільних телефонів, сім-карти українських і російських операторів, документи на оренду та ключі від банківських сейфів (скільки і чого ще там лежить - встановить слідство), електронні носії інформації, документи та печатки офшорних кампаній, більше 6 одиниць вогнепальної зброї та 830 набоїв».