Петро Порошенко блокує ратифікацію Римського Статуту Міжнародного кримінального суду – депутат

Четвертий місяць минув відтоді, як понад 150 депутатів підписались під зміною в одне речення до Конституції України, яка нарешті  дозволила б ратифікувати Римський Статут. Законопроект лишається заблокованим у парламентському комітеті Руслана Князевича. Чому? Про це розповідає депутат Віталій Купрій. 

_DSC1136Віталій Купрій, безпартійний депутат VIII скликання

Останні роки я займаюсь правозахисною діяльністю, тому для мене важливо, аби ми виконали умови Угоди про Асоціацію з ЄС. Побачивши, що незрозумілим чином зник з порядку денного сесії при перехідних положеннях минулий законопроект щодо ратифікації Римського статуту, я розпочав активно збирати підписи депутатів для внесення змін в 124 статтю Конституцію України. Необхідно було 150 підписів.

Оскільки я балотувався на мажоритарному окрузі від блоку Петра Порошенка, то перші люди, до яких я підходив для збору підписів, - це були люди з цього блоку. В грудні мені стало незрозумілим, чому певні депутати, зокрема Руслан Князевич (голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Веб-сторінка - “Ні корупції!”), який заблокував ухвалення цього законопроекту, голова фракції Юрій Луценко, який, коли я підняв питання на засіданні франкції про обговорення цього питання,  показав мені на двері. Мовляв, іди з фракції, це позиція президента не обговорювати цього питання. А також був Володимир Ар’єв, який тягнув мене за руку, аби я недозбирав останні підписи і не подав до реєстрації законопроект.

Це була, власне, одна з причин, чому я залишив фракцію Петра Порошенка. Бо я побачив повне несприяння президентом цій ініціативі.

Зараз ситуація перебуває у такому стані. 16 січня було законопроект був зареєстрований. З тиском та скандалами його не приймали, тому що казали, що підписи збирали не на тих бланках. Я пригрозив, що ми заблокуємо трибуну, і дуже багато людей підписали “за”.

Коли зареєстрували законопроект, було прийнято рішення в комітеті Руслана Князевича - просто його не вносити в порядок денний і не розглядати його, оскільки саме від нього залежить відправлення до Конституційного Суду України і внесення для обговорення в парламент, аби ухвалити його в першому читанні.

Я особисто мав зустріч з Петром Порошенко, зокрема, з цього питання. Вона відбувалась на засіданні фракції 9 лютого, коли президент прийшов переконувати нас, аби ми проголосували за кандидатуру Генерального прокурора Віктора Шокіна.

Він тоді попросив не робити жодної заяви з приводу Римського статуту і провести з ним окрему зустріч із цього питання. Я погодився. 130 людей були свідками цієї розмови. Після цього я неодноразово звертався до нього з листами про зустріч, до глави АП Бориса Ложкіна двічі писав. Мені було в обговоренні питання відмовлено. Я піднімав це питання на фракції, підходив до Юрія Луценка, піднімав тему у групі у вайбері - не було жодної підтримки. Тому я змушений був написати листа з вимогами до президента надати свою позицію з цього питання. На теперішній час вже минуло півтора місяці, а відповіді я не отримав.

У мене потім була ще низка подій, які пов’язані з процвітанням корупції та багатьох цікавих речей за керівництвом президента, тому я вирішив одним із першим вийти із Блоку Петра Порошенка і займаю зараз проукраїнську, проєвропейську позицію як позафракційний депутат.

Боїться, бо не має імунітету

Поспілкувавшись з командирами батальйону, з людьми в зоні бойових дій в Іловайську та Дебальцевому, я зрозумів, що сам особисто Головнокомандувач Петро Порошенко надавав некомпетентні накази в той момент, коли було необхідно вживати рішучих дій, аби рятувати наших хлопців або ситуацію. Через некомпетентність наказів ми отримали офіційно 500 жертв в Іловайську.

Такі ж самі жертви в Дебальцевому. Заяви президента про те, що там - лише  декілька вбитих, не відповідають дійсності. Я сам мажоритарник з Дніпропетровщини, то я знаю статистику по моргах у Дніпропетровську. В рази занижена кількість жертв.

Петро Порошенко нічого не боїться, окрім Міжнародного кримінального суду, бо не має від нього імунітету. Він боїться, що його притягнуть до відповідальності за некомпетентні накази, які призвели до загибелі сотень українців.

Можливо, ми почнемо судовий процес проти керівника комітету пана Князевича за бездіяльність.

Від "Ні корупції!".  21 квітня Верховна Рада прийняла заяву про відсіч збройній агресії Росії, що має визначити офіційно наслідки та обсяг її наслідків.

Як повідомляє Укрінформ, за це рішення проголосувало 259 нардепів.

«Зазначена заява - це створення юридичного підгрунтя претензій до Російської Федерації у зв'язку з агресією проти України», - сказала віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

За її словами, постанова - це перший консолідований документ парламенту, в якому сформульована хронологія агресії РФ, зокрема, дата її початку - 20 лютого 2014 року.

Сироїд зауважила, що в документі згадуються усі міжнародні зобов'язання, які порушила Росія, та негативні наслідки - людські жертви, окупація територій, руйнування економіки, що її завдала нам країна-агресор. У постанові йдеться про відшкодування всіх збитків, яких завдала Україні Російська Федерація.

На думку Сироїд, ця постанова є важливим документом для Міністерства закордонних справ України для перемовин як із Російською Федерацією, так і з міжнародною спільнотою".

Цікавий поворот: заява Верховної Ради як юридичне підгрунтя для міжнародного суду? Замість ратифікації Римського статуту.