Активіст: У Львові влада самоусунулась від проблеми псевдоволонтерства у маршрутках

маршруткаУправління транспорту та зв’язку Львівської міськради самоусунулось від проблеми псевдоволонтерства у громадському транспорті міста.

Про це повідомив президент громадської організації «Галицька фортеця» Олег Звозда, передає ZIK

Він нагадав, що громадські активісти («Економічний бойкотний рух» і ГО «Галицька фортеця»), що борються з псевдоволонтерами, які переважно у міському транспорті збирають гроші нібито на потреби АТО, важкохворим дітям, скерували звернення в управління транспорту, у якому просили дозволити водіям забороняти впускати таких «волонтерів», які, до речі, не платять за проїзд.

«Якщо коротко, то в управлінні транспорту нам відповіли, що не вбачають ніяких протиправних дій у тому, що в маршрутках хтось ходить і збирає гроші. І взагалі пояснили, що це не зовсім в їхній компетенції комусь щось забороняти або дозволяти», – розповів Олег Звозда.

Так, у відповіді за підписом начальника управління Віктора Щира, зокрема, йдеться: «… Вважаємо, що надання дозволу водіям забороняти проїзд т. зв. «працівників благодійних фондів» є неправомірним, оскільки відсутні відповідні рішення компетентних органів про визнання діяльності волонтерів щодо збору коштів у громадському транспорті незаконною, а послуги з перевезення пасажирів автомобільним громадським транспортом є загальнодоступними для всіх пасажирів».

За словами Олега Звозди, чиновники міського управління транспорту фактично самоусунулись від проблеми псевдоволонтерства у громадському транспорті.

«Увесь Львів знає, що більша частина тих, хто збирає гроші на вулицях, у маршрутках, є не зовсім волонтерами, а для чогось «просящими». Тим більше, є уже доведений факт шахрайства. В управлінні транспорту ж від цього усуваються, а могли хоча б в автобусах розмістити застерігаючі оголошення. Вони або їх («волонтерів», – ред.) покривають, або взагалі не мають бажання нічого робити. Їм краще дати звичайну відписку», – підсумував президент громадської організації «Галицька фортеця».