Влада Боярки придбала 19 «золотих» кленів за 97 тисяч – журналіст

866c802-klen-1Кілька днів тому місцева влада Боярки "озеленювала" вулицю Лінійну. Тут висаджено 19 кленів. І все б нічого, якби не їхня вартість – 97 тисяч 893 гривні.

Про цеу блозі на «Українській правді. Київ» написала журналістка Валентина Кузик.

Закуплено за документами клени – гостролисті Globosum. Тільки 16 висаджених дерев зовні схожі на цей вид, інші 3 – на "звичайні" клени.

Окрім того, у Черкаській області такі ж саджанці можна купити за ціною 600 гривень за штуку, що навіть з доставкою обійшлося б дешевше для міського бюджету.Більш того, вартість саджанців за накладною (5 тисяч 152 гривень за штуку) перевищує задекларовану вартість на сайті компанії-постачальника (розсадник "Наталіс": тут ціна саджанця з урахуванням знижки мала б складати 3 тисячі 485 гривень).

Таким чином перевитрата з міського бюджету становить від 31 до 86 тисяч гривень.

Втім, місцеві активісти вже звикли до активної корупційної діяльності мера Тараса Добрівського.

Він знаний навіть на всеукраїнському рівні: вимаганням хабара за надання земельної ділянки та примусовою "мобілізацією" мешканців міста на Антимайдан у 2013-му.

Місцевий депутат від партії "УДАР" Володимир Сафонов вбачає серйозну загрозу у тому, що майже увесь цьогорічний бюджет розвитку міста (приблизно 7 мільйонів гривень) заплановано розподілити через ЖЕК (Комунальне підприємство "Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства").

За інформацією місцевих активістів відмивання грошей через комунальні підприємства уже стало звичною справою у місті: по-перше, саме під прикриттям "благоустрою" красти найзручніше, по-друге, голова місцевого ЖЕКу – кум мера Боярки.

8 квітня активісти зафіксували на фото та відео, як КП "БояркаВодоканал" у робочий час возить пісок із лісу на дачу дачу офіційного радника Добрівського – Анатолія Тахтарбаєва.

Боярчани твердять, що це далеко не перший випадок облаштування домівок наближених до влади коштами міського бюджету та силами працівників комунальних підприємств.