В ГПУ стверджують, що не допустили вибуття з держвласності колекції, до якої входили полотна Далі та Пікассо

фото з сайту Генеральної прокуратури

фото з сайту Генеральної прокуратури

Генеральна прокуратура України не допустила вибуття з державної власності унікальної колекції образотворчого мистецтва, до якої входили полотна всесвітньо відомих митців Далі, Пікассо, Кандінського та сучасних художників України Бовкуна, Сенченка, Тістола, усього 735 картин загальною вартістю понад 5 млн дол США.

Про це повідомляється на сайті ГПУ.

Вказана колекція була передана АТ «Градобанк» у 1996 році в заставу Національному банку України як забезпечення виконання кредитного договору. Водночас взяті на себе зобов’язання товариство не виконало.

Ураховуючи високу культурну цінність зібрання картин, Верховна Рада України у 1998 році прийняла постанову про заборону його продажу та залучення до Музейного фонду України.

У 2004 році прийнято Закон, яким колекцію картин визнано об’єктом національного культурного надбання та передбачено передання її на постійне зберігання до Національного художнього музею України у м. Києві. Між Міністерством культури та туризму України, Національним художнім музеєм України та АТ «Градобанк» у 2005 році було укладено договір, згідно з яким заборгованість останнього перед Національним банком України погашається за рахунок бюджетних коштів взамін на передачу у державну власність спірної колекції.

Незважаючи на це, товариство звернулося до суду із позовом про повернення картин як таких, що передані за нікчемним договором, у зв’язку з чим прокуратура вступила у справу для захисту публічних інтересів.

Суди першої і апеляційної інстанцій поділили позицію прокуратури і у позові товариству відмовили. Вищий господарський суд України, розглянувши 15 квітня 2015 касаційну скаргу Градобанку, погодився з доводами Генеральної прокуратури України та залишив судові рішення без змін.