Голова НАБ: Пріоритет – це наведення порядку в судовій гілці влади

Ситник. Фото - Гавком

Ситник. Фото - Гавком

Боротьба з корупцією у судовій системі, зокрема у вищих спеціалізованих судах, стане першочерговим пріоритетом у діяльності Національного антикорупційного бюро. Про це у четвер, 16 квітня, заявив його новопризначений директор Артем Ситник.

«Пріоритет - це наведення порядку в судовій гілці влади, і саме у вищих спеціалізованих судах», - сказав директор НАБ, повідомляє «Укрінформ».

Він наголосив, що підслідними НАБу будуть саме чиновники вищого ешелону.

Головний борець з корупцією зазначив, що на його пам'яті найвищий чиновник, який отримував реальний термін покарання, був екс-голова Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич.

Разом з тим, голова Національного антикорупційного бюро вважає, що рівень боротьби з корупцією є критичним.

«Стан боротьби з корупцією такий критичний, що не просто «з нуля», а з нижчого рівня починається ця боротьба», - сказав директор.

Нагадаємо, у четвер президент України Петро Порошенко призначив Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро. Загалом на цю посаду претендували 176 осіб.

Справка. Переможець Артем Ситник народився у смт Компаніївка на Кіровоградщині, там же закінчив школу. Навчався у Національній юридичній академії України ім. Ярослава Мудрого. На початку 2000-х працював помічником прокурора Ленінського району міста Кіровограда, потім слідчим і старшим слідчим. У серпні 2008 року був переведений на посаду начальника слідчого відділу прокуратури Київської області, де працював до 2011 року. Звільнився за власним бажанням через «незгоду з політикою режиму Януковича, криміналізацією правоохоронних органів, згортанням боротьби з корупцією, абсолютним непрофесіоналізмом і ангажованістю режимом тодішнього прокурора Київської області Вітязя М.І.», - написав Ситник у автобіографії.

До останнього часу працював керуючим партнером в об'єднанні «Юридичні гарантії» та юристом у фірмі «Компас».

Крім 23,5 тис. грн., вказаних у декларації, у нього ще був у минулому році дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна 218 тис. грн. Інші члени родини Ситника заробили 113 тис. грн. Новоспечений директор НАБУ також задекларував квартиру 82 кв м., його родині належить земельна ділянка площею 4 сотки у Криму, автомобіль Hyundai Elаntra, ціна якої на ринку становить не менше $16 тис.