У КС скаржаться, що на суддів тиснуть через закон про люстрацію

Люстрація 380Конституційний суд заявляє, що перед розглядом 16 квітня закону про люстрацію, на суддів чиниться тиск з боку деяких нардепів, громадських діячів та представників правоохоронних органів.

"Спроби політиків поширити компрометуючу інформацію, що стосується професійної діяльності суддів, заклики до мітингів і демонстрацій під стінами Конституційного Суду України є ні чим іншим як тиском на Суд", - йдеться у заяві Конституційного суду.

"Вважаємо, що напередодні початку розгляду такої чутливої для суспільства справи навколо єдиного органу конституційної юрисдикції штучно створюється ситуація напруження і недовіри", - йдеться у заяві Конституційного суду.

Конституційний суд запевняє, що його діяльність ґрунтується на принципах верховенства права, незалежності, колегіальності, рівноправності суддів, гласності.

За даними суду, 9-10 квітня ЗМІ поширили виступи окремих нардепів, громадських діячів та представників правоохоронних органів зі звинуваченнями суддів Конституційного суду в заангажованості, погрозами щодо їх кримінального переслідування.

Також Конституційному суду не сподобалися заклики до громадян збиратися в день початку розгляду закону про люстрацію біля стін суду.

Як повідомлялося, 9 квітня нардеп "Самопомочі" Єгор Соболєв заявил, існують великі ризики, 16 квітня, коли Конституційний суд розпочне розгляд звернення щодо законності окремих положень закону "Про очищення влади", цей закон буде скасовано КС. Соболєв сказав, що 12 з 17 суддів Конституційного суду - це "люди Януковича".

Вранці 16 квітня відбудеться мітинг біля Конституційного суду, сказав Соболєв.