Суд повернув громаді 16 гектарів землі «Острова Жуків»

Дерибан земліГосподарський суд Києва задовольнив позовні вимоги прокуратури столиці та повернув у власність громади майже 16 га землі, що відносяться до заповідної території «Острів Жуків».

Про це 14 квітня інформує прес-служба столичної прокуратури.

Як повідомляється, у 2010 році Київрада прийняла рішення про передачу в оренду ЖБК «Совські ставки» згадану земельну ділянку для житлової забудови та облаштування лінійних об’єктів транспортної інфраструктури.

Втім з’ясувалося, що рішення приймалось з грубим порушенням законодавства – передача в оренду відбулася без погодження з контролюючими органами.

Крім того, ці землі знаходяться на території ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Жуків», а частина з них взагалі – в межах прибережних захисних смуг.

Зважаючи на порушення законодавства, прокуратура столиці звернулась до суду з вимогою скасувати рішення Київради та повернути земельні ділянки у власність громади столиці.

Наразі рішенням Господарського суду міста Києва позовні вимоги прокуратури задоволено у повному обсязі.

«Повернення київських земель, які були розграбовані попередньою владою, є пріоритетом у роботі прокуратури міста. Лише з початку року задоволено позовів прокурорів щодо повернення громаді земель загальною вартістю понад 88 млн гривень», – наголосив виконувач обов’язків прокурора Києва О. Валендюк.