Підприємство депутата «Народної ради ЛНР» намагалося реалізувати продукцію на українській території

лнрСпівробітниками СБУ на території Попаснянського району Луганської області затримали залізничний потяг, який транспортував борошно житнє у кількості близько 67000 тонн (виробник – ПАТ «Луганськ-Нива»).

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області.

За її повідомленням, посадовці ПАТ «Луганськ-Нива» прихованим шляхом, використовуючи послуги Донецької дирекції залізничного транспорту, здійснили вивезення власної продукції з міста Луганська на територію, підконтрольну українській владі, з метою її подальшої реалізації.

У зв’язку з тим, що ПАТ «Луганськ-Нива» є підконтрольним одному з депутатів «Народної ради ЛНР», отримані кошти від реалізації планувалось використати на господарську діяльність підприємства, сплату «податків» у «ЛНР» та фінансування незаконних збройних формувань, що дислокуються на тимчасово окупованій території Луганської області.

На цей час виконуються слідчі дії, спрямовані на встановлення обставин правопорушення та осіб, причетних до його вчинення.

Прокуратура Луганської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому слідчим відділом УСБУ в Луганській області за фактом вчинення замаху на фінансування тероризму (ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 258-5 КК України).

ПАТ «Луганськ-Нива» пов’язане з «депутатом» з «ЛНР» Зінаїдою Надьон

Санкція ч. 1 ст. 258-5 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна.