Демчишин: Проблеми у шахтарів виникли, бо ДТЕК перестала купувати вугілля

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Суттєві проблеми у вугільній галузі наприкінці 2014 – на початку 2015 року виникли, оскільки основні споживачі українського вугілля – Вуглегірська ТЕС та станції компанії ДТЕК – перестали купувати вугілля.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин під час виступу у ВРУ 7 квітня, повідомляється на сайті міністерства.

Як повідомив міністр, за листопад і грудень 2014 р. накопичилося 650 млн грн заборгованості лише із зарплати шахтарям.

«З них 200 млн грн були погашені за рахунок коштів, які були виділені в бюджеті 2015 р., 450 млн потрібно було погашати з виручки, яку шахти отримували в січні, лютому і так далі. Більше того, протягом січня-лютого, протягом цілого місяця шахти стояли не працюючи. Чому? Тому що не було збуту. Основним споживачем українського вугілля є Вуглегірська станція, а також станції компанії ДТЕК. Вуглегірська станція після обстрілів у рамках війни не могла отримувати вугілля через зруйновану логістику. З компанією ДТЕК не було знайдено комерційно вигідної домовленості про те, щоб вони купували це вугілля у державних шахт, тому заборгованість доведеться погашати з нових місяців, з виручки, яку ми отримуємо в лютому, березні, квітні», – пояснив В.Демчишин.

За його словами, на сьогодні шахтарям повністю виплатили зарплату за січень і на 30% за лютий, а 400 млн грн, виділених ВРУ, дозволять повністю погасити борги і вийти на поточний режим розрахунків із шахтарями.

Демчишин такоз зазначив, що міністерство напрацьовує стратегію розвитку вугільної галузі.

«Ми повинні інвестувати в підготовку нових лав, ми повинні добудовувати шахту Нововолинська № 10, тобто коштів для вугільної промисловості потрібно більше. Ми намагаємося їх отримати із кредитних ресурсів від іноземних інвесторів, також частково від приватизації. Ця робота проводиться. Протягом найближчого часу плануємо розпочати приватизаційний процес. В принципі, дуже багато речей зроблено, але, на жаль, через заборгованість минулого року та простій у цьому році потрібна підтримка. Ці 400 млн гривень – вони зараз суттєво допоможуть вирішити ситуацію із розрахунками», – зауважив міністр.