В Громадській люстраційній раді Львівщини розповіли про фарс

Люстрація 380Мін’юст готує призначення начальником ГУ юстиції у Львівській області Богдана Гавдя без врахування думки громади.

Про це повідомили в Громадській люстраційній раді Львівщини.

Як повідомляють громадські активісти, у лютому цього року міністерство юстиції України оголосило конкурс на заміщення керівних посад головних територіальних управлінь юстиції, щодо прозорості та чесності проведення якого є багато запитань.

До участі у конкурсі зголосилися 23 кандидати, охочі очолити обласну юстицію Львівщини. 19 березня у Мін’юсті відбувся письмовий іспит для учасників конкурсу на вакантні посади керівників та заступників територіальних управлінь юстиції. У підсумку до другого етапу конкурсу – співбесіди – було допущено 11 кандидатів в очільники обласної юстиції Львівщини.

Задля публічного обговорення кандидатур на посаду начальника ГУ юстиції області громадськість Львівщини, а саме Громадська люстрацій рада, ініціювала заслуховування кандидатів. Метою обговорення, як наголошують активісти, є не допустити підкилимного, без врахування думки громади призначення на керівні посади людей, які себе заплямували.

Як повідомляється на сайті Громадської люстраційної ради Львівщини, 25 березня відбулося попереднє заслуховування кандидатів на посаду начальника ГУ юстиції у Львівській області, на яке зголосилися лише три кандидати із 11 – Олексій Дегтяренко, Назар Павлюк та Оксана Куманська-Нор. Наступне заслуховування кандидатів мало відбутися 7 квітня. Проте, з достовірних джерел у Мін’юсті стало відомо, що у цей день на співбесіду до міністра юстиції були викликані три кандидати – Олексій Дегтяренко, Ярослав Жукровський та Богдан Гавдьо. За результатами співбесіди саме Богдан Гавдьо мав подати документи на спецперевірку для призначення на посаду очільника ГУ юстиції Львівщини.

Активісти здивовані позицією Мін’юсту, який попри задекларовану об’єктивність, відкритість та прозорість конкурсу, здійснює призначення на посаду особи, повністю ігноруючи думку громади.

У громадськості Львівщини виникає цілком справедливе запитання – для чого був потрібен цей «конкурс-фарс», якщо кандидатура була визначена наперед?!

Зауважимо, Богдан Гавдьо не чужий у структурі органів юстиції – раніше він обіймав посаду заступника директора Державної виконавчої служби Мін’юсту, згодом очолював ДВС у Львівській області. Кар’єру начальника ДВС Львівщини Богдан Гавдьо закінчив забороною проведення перевірок у відділах державних виконавчих служб, постановленою судом за ініціативи підлеглого керівного складу. Зокрема, відповідно до ухвали суду від 2007 року, Б.Гавдьо намагався незаконно притягнути до відповідальності та, ймовірно, звільнити з посади керівника ДВС у Шевченківському районі Львова.

Незадовго після цього Б.Гавдьо був звільнений з посади заступника начальника ГУ юстиції у Львівській області-начальника ДВС у Львівській області у результаті скорочення структури. Згодом екс-посадовець довго оскаржував своє звільнення у судах з надією отримати заробітну плату за час вимушеного прогулу та вимагав відшкодування моральної шкоди. Однак, рішенням Львівського окружного адмінсуду від 29 листопада 2011 року у задоволенні позову Б.Гавдю було відмовлено повністю – його звільнення визнано законним.