Проти семи суддів КСУ порушена кримінальна справа

Фото profvesti.org

Фото profvesti.org

Існують всі підстави притягнути до відповідальності сімох суддів Конституційного суду, які допомогли екс-президенту України Віктору Януковичу узурпувати владу у вересні 2010 року. Про це у четвер, 9 квітня, під час брифінгу заявив член Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції Сергій Іванов.

«У провадженні Генпрокуратури перебувають справи, порушені за ознаками злочинів, передбачених статтями 109, 110, 255 КК. Остаточного процесуального рішення за ними ще немає. Але є всі підстави, щоб притягнути сімох суддів КСУ до відповідальності, позбавити їх статусу судді, оскільки вони легітимізували узурпацію влади», - сказав Іванов, якого цитує УНІАН.

За його словами, ці судді не мають ні законного, ні морального права розглядати як справу щодо конституційності закону про очищення влади, так і будь-які інші справи в КСУ.

Як повідомляв УНІАН, 8 грудня 2004 року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Конституції України» №2222-IV, який передбачав перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління.

Водночас восени 2010 року Конституційний cуд визнав цей закон нелегітимний і повернув у дію Конституцію 1996 року.