Під ГПУ вимагали звільнити головного військового прокурора Матіоса

Матіос

Матіос

Сьогодні, 8 квітня, у Києві учасники Автомайдану та бійці батальйону «Айдар» під Генеральною прокуратурою вимагали звільнити головного військового прокурора Анатолія Матіоса та провести над ним люстрацію.

Як інформує ZIK, його звинувачують в антиукраїнських діях, переслідуванні бійців, відкриттю щодо них незаконних кримінальних проваджень.

Під будівлю ГПУ активісти прийшли з українськими прапорами та металевими бочками. Пікетувальники певні, у надскладний для України час, Анатолій Матіос не повинен працювати військовим прокурором. За його наказом, заявили активісти, бійців 51-ої бригади, які вижили лише завдяки тому, що здались і потрапили на територію  Росії, звинуватили у дизертирстві і почали кримінальні провадження.

«Ми попереджали, що саме такі дії військової прокуратури зривають мобілізацію, бо люди бачать, як влада ставиться до воїнів. Після призначення Матіоса минуло трохи більше, ніж півроку і він вже заявляє, що в нас в країні 17 тисяч дезертирів. Бійці 51-ої бригади та айдарівці, на його думку, це дезертири, коли є фото і відеозаписи, як  в лютому хлопці на передовій у Щасті стоять під градами і обстрілами, а військовий прокурор говорить, що вони дезертирували з військової частини в січні. То в нас всі 17 тисяч такі дезертири?», – заявила активіста київського Автомайдану  Катерина.

Із вимогою звільнити Матіоса пікетувальники мають намір звернутись до Генерального прокурора Віктора Шокіна. Вони зазначили, що зареєструють відповідну заяву і стоятимуть під ГПУ, аж доки не виконають їх вимогу.