Головний забудовник Києва, або Чому Микитасю можна усе

https://www.facebook.com/olena.yeskina

https://www.facebook.com/olena.yeskina

Забудова на березі Дніпра на Лівому березі Києва має довгу передісторію і пов'язана з одним з найскандальніших забудовників столиці, - пише Дмитро Качура на сайті Depo.Ua

Вчорашня бійка з подальшою стріляниною на території незаконної забудови прямо біля кромки Дніпра неподалік від Патріаршого собору Воскресіння Христового (головного греко-католицького собору) переплюнула всі попередні історії. Минулої осені схожа історія трапилася біля метро "Осокорки", але тоді все обійшлося тільки кулаками. Як і тоді, зараз зі скандалом пов'язаний представник головної столичної політсили. На Осокорках "засвітилася" компанія депутата Київради від "УДАРу" Сергія Котвицького, на Микільській Слобідці будівельні роботи здійснює компанія його депутата-однопартійця Максима Микитася.

Сама земля, на якій sде будівництво, вже майже протягом десяти років належить ТОВ "Терра Капітал", що пов'язане з бізнесменом Сергієм Веселовим. Крім Веселова, співвласником цієї ділянки був ще один бізнесмен-забудовник – Валід Алієв, але в 2009 році він відмовився від проекту. Кажуть, криза зачепила. Водночас забудовником виступає компанія "Укрбуддевелопмент", яка входить до держкорпорації "Укрбуд" Максима Микитася.

Микитась 2

Проект забудови території біля Патріаршого собору, через який виник конфлікт

Кілька слів про Микитасів та "Укрбуд". Старший - Віктор Микитась – став відомим під час багаторічних реконструкцій "Укриття" на Чорнобильській АЕС, коли обіймав посаду заступника директора "Південтеплоенергомонтаж". У 2010 році Микитась-молодший у свої 29 років був призначений директором державної компанії "Укрбуд".

Сама Державна корпорація була створена ще у 1991 році, але на той час всі її суб'єкти були незалежними юридичними особами.

Лише у 2004 році за наказом тодішнього прем'єра Віктора Януковича виникла "Будівельна компанія "Укрбуд", якій передали частини майна Української державної будівельної корпорації. Певний час компанія ніяк себе не проявляла - займалась більшою мірою промбудівництвом у регіонах.

Однак після появи у керівництві Максима Микитася компанія виходить на столичний ринок нерухомості. Цікаво, що ще за кілька місяців до призначення теперішнього київського депутата на посаду президента корпорації у високих кабінетах йшли розмови про можливу приватизацію компанії. Але з його появою вони дуже швидко припинились.

Замість цього з'ясувалося, що приватизувати фактично вже нема чого - у складі корпорації "Укрбуд" частка державних підприємств складає 16,2%, чверть з яких є банкрутами, і лише 7,5% з них провадять будівельну діяльність. Тобто, казати про те, що будівництвом на сумнівних ділянках (а це не лише берегова лінія Дніпра, але, наприклад, ще й майданчик біля столичного Інституту ядерних досліджень, де знаходиться ядерний експериментальний реактор), займається держава - це, м'яко кажучи, неправда.

Наприклад, девелопером і забудовником майже усіх об'єктів є ТОВ "Укрбуд Девелопмент", засновником якого є "Веріст Інвестмент ЛТД" (Беліз). Там, на Белізі, за одною адресою зареєстровані і власники інших компаній, які входять до корпорації.

Хто ж є реальним власником "Укрбуду", можна лише здогадуватися. Однак, враховуючи, що Максим Микитась залишається незмінним керівником корпорації вже багато років, то, думається, це не чужа йому людина.

До речі, головним бізнес- і політичним партнером Максима є одіозний забудовник і екс-"регіонал" Вадим Столар, відомий своєю участю в ряді скандальних проектів. Зокрема, він був одним із співзасновників "Еліта-центру", а також будував разом з Валідом Алієвим споруду над метро "Театральна", яку згодом довелося віддати під музей Києва.

Микитась 3

Микитась 4

Мешканці Оболоні, мабуть, добре запам'ятали останню парламентську кампанію, під час якої Столар, незважаючи на активне використання "тітушок", все ж таки поступився Андрію Білецькому - командиру полку "Азов", якого підтримав, зокрема, навіть сам міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, особисто приїхавши на округ. Тоді Столару довелося капітулювати. На жаль, цей урок нічому не навчив його компаньйона Микитася, який вирішив відстоювати забудову силою.

Проте нинішній галас може викликати негативну реакцію у Віталія Володимировича Кличка: надто серйозний скандал йому не потрібен. Тому доля "Сонячної Рів'єри" (а саме так називається ЖК, розташований у 55 метрах від Дніпра) може повторити долю скандальної забудови на Осокорках. Кажуть, її вирішили заморозити до місцевих виборів. А тоді знову можна буде взятися за старе...

depo.ua