Через громадянство луцького депутата відкрили справу

У березні 2002 року Андрію Осіпову надали українське громадянство

У березні 2002 року Андрію Осіпову надали українське громадянство

Луцька міліція перевірятиме, чи законно депутат Луцької міськради Василь Гриб цікавився підставами надання українського громадянства іншому луцькому депутату Андрію Осіпову.

Про це повідомляє IA ZIK.

За фактом збирання інформації щодо отримання українського паспорта луцьким депутатом Осіповим відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Матеріали цього кримінального провадження передані до слідчого відділу Луцького МВ УМВС в області.

Осіпов пояснив, що написав заяву на іншого депутата Луцької міськради Василя Гриба. Мовляв, Гриб 23 березня зателефонував до міграційної служби УМВС і вимагав надати йому інформацію про підстави набуття Осіповим громадянства України та припинення громадянства РФ.

«Це є особистою інформацією і вона може бути розкрита лише за рішенням суду чи постановою слідчого», – переконує Андрій Осіпов.

Тим часом він розповів, як отримав український паспорт:

«Наприкінці 2001 року я вийшов з громадянства РФ і кілька місяців був апатридом. В березні 2002 року мені було надано українське громадянство за походженням (мої діди, баби, мати, батько є українцями і походять з України). Мені видали паспорт, який досі зі мною».

Під час сесії Луцької міськради 24 лютого Гриб оприлюднив запит до СБУ щодо законності набуття Осіповим українського громадянства та із запитанням, де «російський паспорт Осіпова». Цей запит депутати зустріли реготом, але не підтримали його.