Українці вимагали під Білим Домом летальної зброї для України

У Вашингтоні 26 березня близько 500 людей з українською символікою вимагали під Білим домом летальної зброї для української армії.

Під час виступів американських урядовців, а також представників Латвії, Білорусії, Польщі та Грузії лунали засудження нерішучості президента Обами щодо російської агресії. Спікери наголошували, вона мусить бути припинена усіма зусиллями, аби запобігти аналогічним подіям у країнах Прибалтики. Конгресмени закликали до посиленням санкцій щодо Росії.

Нагадаємо, 24 березня палата представників США ухвалила резолюцію із закликом до президента Барака Обами надіслати в Україну летальну зброю. Ініціативу підтримали 348 парламентарів, проти - 48.

Під час засідання палати спікер парламенту Джон Бейнер заявив, що без надання Україні летальної зброї російська агресія буде залишатися без відповіді.

Сполучені Штати вже надали Україні бронежилети, засоби зв'язку, армійські сухі пайки та медичні засоби, але українська влада просить якраз летальну зброю.

Тим часом очільник МЗС Росії Сергій Лавров заявляє, що плани поставок американських озброєнь Україні спрямовані на зрив мінських домовленостей щодо припинення вогню на сході України.

Над матеріалом із Вашинґтону для "Ні корупції!" працювали Петро Кітсул, Анастасія Владичак, Олександр Тарасенко у Львові та Микола Мирний у Києві