На Прикарпатті медик за 100 євро допомагав чоловікам ухилятися від мобілізації

Хабар 300-250  1В Коломиї Івано-Франківської області лікар з метою отримання незаконної наживи виставив місцевому мешканцеві неправдивий діагноз, з яким чоловіка визнали б непридатним до військової служби.

Таку «послугу» медик оцінив у €100, повідомляє місцеве видання «Фіртка» з посиланням на дані обласної міліції.

Як з’ясували працівники міліції, лікар під час обстеження пацієнта повідомив йому, що може вплинути на рішення військово-лікарської комісії щодо оцінки стану його здоров’я. Відтак це дало б можливість чоловікові уникнути мобілізації.

Скориставшись нагодою, лікар-невропатолог поліклінічного відділення запропонував мешканцеві райцентру зазначити в медичній карті пацієнта інформацію про серйозну хворобу хребта, а за це під час наступного прийому отримує від «хворого» грошову винагороду/

Працівники сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю Коломийського міськвідділу міліції затримали 52-річного медика, щойно він отримав незаконну винагороду – банкноту номіналом 100 євро.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (Зловживання впливом). Фігуранту оголошено підозру про вчинення злочину, який полягає в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.