У Луцьку за хабарництво засудили 17 працівників митного поста

змінити судиАпеляційний суд Волинської області задоволив апеляцію прокуратури Волині, змінивши міру покарання 17 працівникам митного поста «Луцьк» обвинуваченим у хабарництві.

Повідомляє прес-служба прокуратури Волинської області.

Досудовим розслідуванням встановили, що у період з серпня по листопад 2011 року ці посадовці митниці, діючи за попередньою змовою, одержували хабарі від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності за безперешкодне і швидке здійснення митного оформлення товарів.

Кримінальна справа щодо них була скерована до суду ще у листопаді 2012 року, однак, зважаючи на її складність та великий об’єм, Ковельський міськрайонний суд виніс рішення лише у лютому минулого року, призначивши винним у корупційних злочинах особам умовне покарання.

Не погодившись із таким рішенням суду, прокуратура області оскаржила його в апеляційному порядку. Нині Апеляційним судом вирок суду першої інстанції скасовано, а дії підсудних кваліфіковано, як вчинені у складі організованої злочинної групи.

Відтак, начальнику митного поста призначили покарання у виді шести з половиною років позбавлення волі, заступнику начальника - 5 років та 2 місяців, начальнику сектору митного оформлення - 4 роки позбавлення волі. Чотирьом інспекторам поста доведеться відсидіти за ґратами по 5 років. У всіх цих посадовців буде конфісковане майно. Їх також позбавлено права 3 роки обіймати посади, пов’язані з владними та організаційно-розпорядчими функціями в правоохоронних органах України.

Ще десятьом інспекторам призначили покарання у виді 5 років позбавлення волі зі встановленням 3-річного іспитового строку та позбавленням права 3 роки обіймати посади, пов’язані з владними та організаційно-розпорядчими функціями в правоохоронних органах України.