Провину двох екс-міністрів від «Свободи» ще ніхто не довів

Швайка попросил НВ о встрече, чтобы назвать своих претендентов на номинацию Сволочи

Швайка

У Генеральній прокуратурі України заявили про відсутність доказів провини колишнього керівника Міністерства екології та природних ресурсів України Андрія Мохника, а також Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки.

«Дуже неправильно, коли керівники силових структур роблять презентацію. Чи є справи стосовно міністерств, які очолювали Мохник і Швайка? Є. Але чи доведено сьогодні вину Швайки і Мохника? Ні», – сказав у неділю, 29 березня, увечері в ефірі «5-го каналу» заступник начальника головного управління Генеральної прокуратури України - начальник управління з розслідування корупційних злочинів Павло Жебрівський, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, коли справи будуть передані до суду і будуть пред'явлені підозри Мохникові і Швайці, тільки тоді керівники силових відомств матимуть право говорити про це.

«Необхідно розмежувати, або хтось займається політикою і пише пости в Фейсбук чи інші соцмережі, або ж займається реальними справами. Презумпцію невинуватості ніхто не скасовував і сьогодні заявляти, що хтось винен, до того як суд прийме рішення, неправильно, просто потрібно працювати. Є питання по «Укрспирту», по «кіотських» грошах… Думаю, що ні в кого немає права сьогодні звинувачувати їх (Мохника і Швайку)», – пояснив представник Генпрокуратури, коментуючи відповідне висловлювання міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

При цьому він додав: «Керівника будь-якого силового відомства це не прикрашає».

Як повідомлялося, 25 березня Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про проведення розслідування щодо діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України і Міністерства екології та природних ресурсів, коли їх очолювали представники Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Як відомо, представник ВО «Свобода» Ігор Швайка у 2014 році очолював Мінагрополітики, а «свободівець» Андрій Мохник був на той час головою Мінекології.

Однак як Андрій Мохник, так і Ігор Швайка назвали звинувачення на їхню адресу з боку Авакова безпідставними.