Доходи і майно прокурорів Київщини


33269«Ні корупції!» вирішив проаналізувати декларації про майно та доходи за 2014 рік прокурорів та заступників Київської обласної прокуратури, Броварської, Бориспільської, Фастівської, Васильківської та Кагарлицької міжрайонної прокуратур. Про що було надіслано відповідний запит з проханням надати копії декларацій зазначених осіб.

При цьому Київська обласна прокуратура відмовила у наданні «Ні корупції!» копій декларацій, зробивши з них лише виписки. Таким чином, про достовірність даних про доходи і майно прокурорів Київщини доводиться робити висновки не з офіційних документів, а лише на основі відповідей обласної прокуратури.

Торік «Ні корупції!» вже аналізував декларації про майно і доходи за 2013 рік прокурорів Івано-Франківської, Львівської та Волинської областей і, власне, тоді жодної проблеми із наданнями обласними прокуратурами копій декларацій прокурорів не виникало.

Броварська міжрайонна прокуратура взагалі проігнорувала запит на публічну інформацію від «Ні корупції!» щодо надання копій декларацій Броварського міжрайонного прокурора та його заступників. Інформацію про майно і доходи прокурорів Броварської міжрайонної прокуратури вдалося отримати лише надіславши запит до вищої інстанції – Київської обласної прокуратури, там зробили відповідні виписки.

Також варто зазначити, що Київська обласна прокуратура змогла надати лише відомості про майно і доходи заступників міжрайонних прокурорів, оскільки, як зазначається в офіційній відповіді, «згідно з розпорядженням Генерального прокурора України від 05.02.2015 «Про проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами 3 та 4 статті 1 Закону України «Про очищення влади» управлінням кадрового забезпечення Головного управління кадрів та забезпечення діяльності органів прокуратури Генеральної прокуратури України з 11.03.2015, розпочато перевірку стосовно прокурорів обласного рівня, їх перших заступників та заступників, міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокурорів на підставі поданих заяв про їх згоду на проходження перевірки і оприлюднення відомостей щодо них за встановленою формою, а також документів, надання яких передбачено Порядком проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №563 від 16.10.2014, у зв’язку з чим декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру прокурорів районного рівня прокуратури Київської області скеровано до Генеральної прокуратури України для проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених зазначеним Законом». Про це йдеться у відповіді старшого прокурора прокуратури Київської області з питань забезпечення доступу до публічної інформації С.Неворотіна, яку отримав «Ні корупції!».

Скажімо, на запит про оприлюднення копій декларацій прокурорів та їх заступників Київської обласної прокуратури, у прокуратурі відповіли так:

прокурори киъвськоъ областы

Це означає, що відповідно до закону про люстрацію, Генпрокуратура витребувала заповнені декларації прокурорів для перевірки. Водночас не зрозуміло, яким чином Київська обласна прокуратура має у своєму розпорядженні декларації заступників прокурорів міжрайонних прокуратур і не має декларацій прокурорів, оскільки з її ж відповіді випливає, що «розпочато перевірку стосовно прокурорів обласного рівня, їх перших заступників та заступників, міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокурорів». Хіба що черга на предмет люстрації до заступників прокурорів ще не дійшла.

Також у Київській обласній прокуратурі поінформували, що «на виконання вимог статті 5 Закону України «Про очищення влади» інформація про початок проходження перевірки особою та копії її заяви та декларації (крім відомостей, що віднесені законом до інформації з обмеженим доступом) відповідно до плану проведення перевірок розміщуються протягом трьох днів після одержання заяви на офіційних веб-сайтах Генеральної прокуратури України та прокуратур обласного рівня, до повноважень яких належить звільнення з посади особи, стосовно якої здійснюється перевірка».

Отже, аналіз декларацій про майно і доходи заступників міжрайонних прокуратур.

Броварська міжрайонна прокуратура:

Ю. В. Ткаченко - заступник Броварського міжрайонного прокурора Київської області.

Загальна сума сукупного доходу декларанта склала 96 882 грн., у тому числі заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.

Загальна сума сукупного доходу членів сім′ї декларанта склала 10 181 грн., у тому числі заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору та інші доходи.

З нерухомого майна, що перебуває у власності, в оренді чи на іншому праві користування, декларанту належить земельна ділянка загальною площею 0,1 га.

З нерухомого майна, що перебуває у власності, в оренді чи на іншому праві користування, членам сім′ї декларанта належить земельна ділянка загальною площею 0,1 га.

Таким чином, невідомо, скільки прокурор отримав заробітної плати. Також із цієї відписки випливає, що ні в нього, ні в його родини немає ні житла, ні автомобіля.

Л.В. Мухіна Л.В. - заступник Броварського міжрайонного прокурора Київської області.

Загальна сума сукупного доходу декларанта склала 8266 грн., у тому числі заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.

Загальна сума сукупного доходу членів сім′ї декларанта склала 42733 грн., у тому числі заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору та інші доходи.

З нерухомого майна, що перебуває у власності, в оренді чи на іншому праві користування, декларанту належить квартира загальною площею 75,7 кв.м.

З нерухомого майна, що перебуває у власності, в оренді чи на іншому праві користування, членам сім′ї декларанта належить земельна ділянка загальною площею 1500 кв.м., інше нерухоме майно – 2253,2 кв.м.

У власності, оренді чи на іншому праві користування члени сім’ї декларанта мають легковий автомобіль Toyota Lend Kruzer, 2013 року випуску, вантажні (спеціальні) автомобілі: Богдан А 09202, 2007 року випуску, Богдан А 09202, 2008 року випуску, Богдан А 09202, 2006 року випуску, Богдан А 09201, 2006 року випуску, Богдан А 09201, 2006 року випуску, Богдан А 09202, 2007 року випуску, інші транспортні засоби – Honda GL 1800 CEED, 2014 року випуску.

Таким чином, у власності, оренді чи на іншому праві користування члени сім’ї заступника прокурора є шість автобусів, призначених для перевезення пасажирів на приміських маршрутах.

Бориспільська міжрайонна прокуратура

М.В. Сорока - заступник Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області.

Загальна сума сукупного доходу декларанта склала 106849 грн., у тому числі заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.

З нерухомого майна, що перебуває у власності, в оренді чи на іншому праві користування, декларанту належить земельна ділянка загальною площею 120 кв.м.

У власності, оренді чи на іншому праві користування декларант має легковий автомобіль Wolksvagen Passat, 2008 року випуску.

Як випливає з виписки, цей заступник прокурора і члени його родини власного житла не мають. Так само як не мають заощаджень у банках.

В.І. Козаченко - заступник Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області.

Загальна сума сукупного доходу декларанта склала 114781 грн., у тому числі заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, дохід від передачі майна в оренду.

З нерухомого майна, що перебуває у власності, в оренді чи на іншому праві користування, декларанту належить квартира загальною площею 117,25 кв.м., земельна ділянка загальною площею 30300 кв.м.

У власності, оренді чи на іншому праві користування декларант має легковий автомобіль HONDA ACCORD, 2013 року випуску.

Фастівська міжрайонна прокуратура:

С.О. Грибенников – заступник Фастівського міжрайонного прокурора Київської області.

Загальна сума сукупного доходу декларанта склала 106065грн., у тому числі заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.

З нерухомого майна, що перебуває у власності, в оренді чи на іншому праві користування, декларанту належить земельна ділянка загальною площею 0,1 га.

У власності, оренді чи на іншому праві користування декларант має легковий автомобіль HYUNDAI, 2008 року випуску.

Скільки отримав власне зарплати декларант і скільки отримали зарплати члени його родини – не відомо. Також виходить, що у заступника прокурора і у членів його родини власного житла немає.

О.М. Грузінов – заступник Фастівського міжрайонного прокурора Київської області.

Загальна сума сукупного доходу декларанта склала 104963 грн., у тому числі заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.

У власності, оренді чи на іншому праві користування декларант має легковий автомобіль INFINITI FX 35, 2007 року випуску.

Пан Грузінов та члени його родини також не мають власного житла і заощаджень у банках.

Васильківська міжрайонна прокуратура:

Д.О. Синюк– заступник Васильківського міжрайонного прокурора.

У 2014 році загальна сума сукупного доходу декларанта склала 115190 грн., у тому числі заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, дивіденди та проценти.

З нерухомого майна, що перебуває у власності, в оренді чи на іншому праві користування, декларанту належить земельна ділянка загальною площею 600 кв.м.

Майно, що перебуває у власності, в оренді чи на іншому праві користування членів сім’ї декларанта 1/3 квартири загальною площею 52 кв.м.

Власного транспорту ні заступник прокурора не має, ні члени його родини.

Кагарлицька міжрайонна прокуратура:

«Ні корупції!» отримав виписки з декларації про майно і доходи за 2014 рік в тому числі і прокурора Кагарлицької прокуратури, оскільки направив запит на отримання публічної інформації до 11 березня, тобто, до того часу, відколи прокурорів почали люструвати.

М.О. Римар – Кагарлицький міжрайонний прокурор Київської області

Загальна сума сукупного доходу декларанта становить 131 701 грн.,у тому числі заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.

Загальна сума сукупного доходу родини декларанта, у тому числі заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) декларанту відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору - 17 451 грн., інші види доходів – 29 708 грн.

З нерухомого майна, що перебуває у власності, оренді чи на іншому праві користування, декларанту належить третина квартири загальною площею 27 кв.м.

Майно, що перебуває у власності, в оренді чи іншому праві користування членів родини прокурора – дві третини квартири загальною площею 53,6 кв.м.

У власності, оренді чи на іншому праві користування декларант має легковий автомобіль Мітсубісі Галант, 2008 року випуску.

Л.М. Вдовенко – заступник Кагарлицького міжрайонного прокурора Київської області.

Загальна сума сукупного доходу декларанта у 2014 році склала 132 564 грн, у тому числі заробітна плата, інші виплати, винагороди, нараховані (виплачені) заступнику прокурора відповідно до умов трудового чи цивільно-правового договору – 120 865 грн, дивіденди, проценти – 11 700 грн.

Загальна сума сукупного доходу членів родини декларанта у 2014 році склала 35 330 грн, у тому числі заробітна плата, інші виплати, винагороди, нараховані (виплачені) заступнику прокурора відповідно до умов трудового чи цивільно-правового.

Майно, що перебуває у власності, в оренді чи іншому праві користування членів родини заступника прокурора, – земельна ділянка загальною площею 1 000 кв.м.

У власності, оренді чи на іншому праві користування декларант має легковий автомобіль Деу Ланос та Тойота Прадо 2008 року випуску.

Сума коштів, що перебувають у власності декларанта, на рахунках у банках та інших установах, – 80 000 грн.

Таким чином, згідно з виписками з декларацій заступників міжрайонних прокурорів, наданих Київською обласною прокуратурою, можна констатувати, що кожен другий заступник прокурора і члени його родини не мають власного житла, кожен третій – не має власного авто. І лише один із перерахованих заступників міжрайонних прокурорів має грошовий вклад у банку.

Крім того, із загальної суми сукупного доходу за 2014 рік, неможливо встановити, скільки ж заступники прокурорів отримали власне зарплати, а скільки інших доходів та виплат.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»