Віце-спікер: Маємо стати демократичною за духом державою

syrojid_forumБез децентралізації Україна залишиться тоталітарною державою.

На цьому під час ІІІ Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування у Львові наголосила віце-спікер ВРУ Оксана Сироїд, пише ZIK

«Зараз всі ми переживаємо той момент, коли розпочинається конституційний процес. Бачимо, як банально відбувається маніпуляція поняттям «децентралізація», можемо розуміти, що насправді мають на увазі багато людей, зокрема Кремль і його агенти, коли кажуть про децентралізацію. Виникає запитання: «Рухатися нам чи не рухатися? Якщо рухатися, то куди?». Моє переконання – ми повинні рухатися, але маємо бути дуже мудрими. Ми не можемо не проводити децентралізації, тому що без неї залишимося тоталітарною державою у філософському сенсі. Держави, де сильна митрополія і слабкі провінції – тоталітарні за своїм духом. Тому маємо стати демократичною за духом державою», – підкреслила вона.

За її словами, міста, яким вдалося побудувати місцеве самоврядування, є стійкішими до криз, зокрема економічних, вони мають можливість виховувати почуття гідності серед своїх громадян.

«На жаль, парламент ще не є тим інститутом, який відчуває себе самостійним гравцем, який може сказати, що ми так вирішили – і так будемо робити. Ми втратили чотири місяці, які могли використати для конституційного діалогу, – додала Оксана Сироїд, яку цитує прес-служба ЛМР. – Все залежить від доброти намірів. Якщо ми сядемо за стіл конституційного процесу сьогодні, але з добрими намірами, то все ще зможемо бути успішними і у вересні вийти на фінальний варіант конституційної реформи. Але все залежатиме від того, наскільки ті люди, які сидітимуть за цим столом, будуть готові, з одного боку, до політичного компромісу, а з іншого, – захисту державних інтересів».