Представники Мінкультури розповіли про вражаючи результати перевірок діяльності екс-директорки «Софії Київської»

sofiaЗа підсумками проведеного Міністерством культури України позапланового внутрішнього аудиту фінансово-господарської діяльності Національного заповідника «Софія Київська» за період 2013—2014 років, коли його очолювала нещодавно звільнена Олена Сердюк,  виявлено порушень на суму більше 1 млн. грн.

Про це сьогодні на прес-конференції в  «Будинку митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» повідомив начальник відділу внутрішнього аудиту Міністерства культури України Олександр Мовчан, повідомляє «Ні корупції!»

Говорячи про фінансові порушення Мовчан повідомив, що близько 400 тис.  грн. - недоотримані бюджетом фінансові ресурси; більше 400 тис. грн. – неефективно використані бюджетні кошти, більше 200 тис. грн підлягають відшкодуванню до бюджету.

Він також додав, що під час перевірок керівництво «Софії Київської» перешкоджало проведенню аудиту. Не пускали до кабінетів.

За інформацією Олександра Мовчана, колишнім керівництвом заповідника було необґрунтовано змінено ідеологію пам’ятко-охоронної діяльності заповідника. Намагалися перетворити заповідник на міський парк  для розваг дітей.

Окрім того, аудит засвідчив факти порушення керівництвом «Софії Київської» у 2013–2014 роках вимог Законів України «Про охорону культурної спадщини», «Про регулювання містобудівної діяльності», зокрема при проведенні ремонтно-реставраційних робіт.

Крім того, екс-керівник Софії Київської Олена Сердюк  допустила порушення пункту 172 “Настанов, що регулюють виконання Конвенції про охорону всесвітньої спадщини ЮНЕСКО”, згідно з яким країна-учасник має інформувати Комітет всесвітньої спадщини через Секретаріат ЮНЕСКО про наміри розпочати або дозволити в зоні, що охороняється Конвенцією, значні роботи по відновленню чи нове будівництво, які могли б вплинути на цінність об’єкта всесвітньої спадщини. Перевірка засвідчила, що такі листи направлені до міжнародної організації не були. Таким чином, було вчинено підробку службових документів.

Коментуючи розрив контакту Мінкультури з Оленою Сердюк, перший заступник Міністра культури Ігор Ліховий повідомив, що причин було багато, але головний привід – падіння стіни у заповіднику.

Як відомо, після падіння муру довкола території пам’ятки, у жовтні 2014 року, Міністерством культури було створено комісію, яка встановила факти серйозних порушень з боку екс-директорки.

Матеріали перевірки було передано до правоохоронних органів.

Нагадаємо, що колективу національного заповідника «Софія Київська» 19 березня представили нового керівника — виконувача обов’язків генерального директора Нелю Куковальську, яка вже керувала «Софією Київською» з початку 2000-х по 2012 роки.

"Ні корупції!"