Найбільшим супермаркетам рекомендували знизити ціни на продукти

супермаркетАнтимонопольний комітет України рекомендував 13 торговельним мережам знизити роздрібні ціни до рівня, який існував до періоду підвищеного попиту на продовольчі товари.

Про це повідомила прес-служба АМКУ.

Серед цих мереж - ТОВ «ПАККО-холдинг», ТОВ «Фоззі-Фуд», ДчП «Фуршет Центр, ТОВ «Фудмаркет», ПІІ «Білла Україна», ТОВ «ЕКО», ТОВ «АТБ-маркет», ТОВ «Метро Кеш енд Керрі - Україна», ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет», ТОВ «Омега»,ПП «Таврія Плюс», ТОВ «Таврія - В», ТОВ «ТМ «Барвінок».

Як йдеться у повідомленні прес-служби АМКУ, у зв’язку зі стрімким зростанням попиту і підняттям цін на продукти харчування, зокрема на борошно, цукор, гречку, олію, макарони, вівсяну крупу ті сіль, АМКУ почав досліджувати діяльність найбільших торговельних мереж Києва, Львова, Дніпропетровська, Одеси і Харкова, постачальників у ці мережі та виробників продуктів харчування на предмет дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

Попередній аналіз отриманої від торговельних мереж інформації засвідчив, що окремі торговельні мережі в питанні ціноутворення на окремі продовольчі товари допустили зростання роздрібних цін випереджальними темпами. Зокрема, при підвищенні закупівельної ціни на гречку на 16% роздрібні ціни зросли на 39%. Борошно при зростанні закупівельної ціни на 58% подорожчало у роздрібній торгівлі на 70%. При майже незмінній закупівельній ціні на сіль протягом лютого роздрібні ціни зросли на 13%.

Тобто середня маржа між закупівельною та роздрібною ціною на окремі продовольчі товари у період підвищеного попиту населення зросла більш, ніж на 50 %.

«Враховуючи суттєвий вплив торговельних мереж на ціноутворення, саме їх поведінка й підштовхнула до подальшого зростання цін по всій Україні», - заявили в АМКУ.

У відомстві стверджують, що на сьогодні є підстави для зниження роздрібних цін на основні продовольчі товари до рівня, який існував до періоду підвищеного попиту на ці товари.

«Наразі спостерігається тенденція до стабілізації офіційного курсу гривні до іноземних валют та зниження цін на паливно-мастильні матеріали», - додали в АМКУ.

Також, за інформацією консалтингового агентства «УкрАгроКонсалт», станом на 18 березня 2015 року знизилися оптово-відпускні ціни на цукор (на 30 % до рівня 10 900 грн/т), олію соняшникову (на 23,4 % до рівня 18 000 грн/т), борошно пшеничне вищого ґатунку (на 10 % до рівня 7000 грн/т).

Про результати розгляду рекомендацій торговельні мережі повинні повідомити Антимонопольний комітет України у десятиденний строк з дня їх отримання.