Активісти впевнені, що в «Софії Київській» більше не буде сміттєзвалищ

Фото - Ні корупції!

Фото - Ні корупції!

Діяльність Національного заповідника «Софія Київська» під керівництвом нещодавно назначеного нового керівника Нелі Куковальської, котра вже очолювала його з 2000 по 2012 роки, як і раніше, буде знаходитись під громадським контролем.

Таку заяву сьогодні зробила голова громадської організації «Андріївсько-Пейзажна Ініціатива» Марина Соловйова під час прес-конференції в  «Будинку митрополита» Національного заповідника «Софія Київська», повідомляє «Ні корупції!».

Соловйова побажала новому керівнику успіхів і розповіла, які основні порушення були під час роботи її попередниці, екс-керівника «Софії Київської» Олени Сердюк.

Експерт нагадала, що в жовтні минулого року в заповіднику впала стіна. «Перше, найважливіше порушення, яке було скоєне після падіння стіни – не було попереджено ЮНЕСКО про будівельні роботи на території заповідника», - розповіла Соловйова.

За її словами, кілька державних структур підтвердили неправомірність дій адміністрації заповідника.

«Коли було падіння стіни – всі громадські активісти прийшли подивитися, що там відбувається.  Ми побачили, в якому занепаді був наш заповідник. 25 жовтня громада Києва організувала прибирання заповідника. Ми на власні очі побачили, яке сміттєзвалище там було.  Хіба це можливо – в центрі Києва, на території пам’ятника, який занесене до ЮНЕСКО, таке сміттєзвалище.  4 КАМАЗи сміття було вивезено з території заповідника», - розповіла Соловйова.

Як повідомлялося, тиждень тому в.о. гендиректора «Софії Київської» було призначено Нелі Куковальську. З її попередницею, Оленою Сердюк, було розірвано контракт. Тим не менш, Олена Сердюк вважає своє звільнення незаконним, хоча в її діяльності нашли дуже багато порушень.