Зюков розповів про перерахування шахтарських грошей

Юрий Зюков / Фото: Александр Чекменев, Фокус

Юрий Зюков / Фото: Александр Чекменев, Фокус

Шахтарські гроші, що зависли в неплатоспроможному банку «Київська Русь», – пряма відповідальність посадових осіб державного підприємства «Вугілля України».

Про це заявив в ексклюзивному коментарі «УН» колишній заступник міністра енергетики й вугільної промисловості Юрій Зюков.

Він підтвердив слова міністра енергетики Володимира Демчишина про те, що Андрій Півторак був призначений заступником директора ДП «Вугілля України» спеціально для того, щоб курирувати всі фінансові питання: «До його прямих функціональних обов’язків входить вибір банку, гарантія того, щоб у цей банк потрапили гроші й щоб пішли звідти шахтарям». Зюков також спростував обвинувачення на свою адресу, що пролунали з вуст міністра, про причетність до перерахування коштів на рахунок у банку «Київська Русь».

Він також зазначив, що за час його роботи в міністерстві не було подібних проблем. «Незважаючи на те, що відбувалися банкрутства низки банків і були труднощі в «Вугіллі України», ми знаходили способи, щоб гроші шахтарів не були заарештовані й виплачувалася заробітна плата. Відкривали інші рахунки, переходили в інші банки, – підкреслив екс-заступник міністра. – Гроші, тим більше в такому обсязі, як 200 млн, панові Півтораку потрібно було 10 разів перевірити перед тим як відправляти на будь-який банк. Це все відбулося на зміні керівництва, абсолютно вірно. Але нехай нікого не шукають, ні на кого не списують, а працюють. Більше додати нічого не можу».

Нагадаємо, у Львові й Донецькій області тривають страйки шахтарів. Основні вимоги – виплата заборгованості з заробітної плати, яку шахтарі не отримують із грудня, й відставка міністра енергетики. У першій декаді березня компанія ДТЕК перерахувала 300 млн грн на рахунок держпідприємства «Вугілля України» за відвантажене вугілля. Учора на брифінгу міністр енергетики й вугільної промисловості Володимир Демчишин підтвердив блокування 200 млн гривень, призначених для зарплати шахтарям, на рахунках банку «Київська Русь», що входить до групи великих.

Зі слів Демчишина, рішення про перерахування зарплатних коштів через «Київську Русь» приймалося ще Юрієм Зюковим – екс-заступником міністра енергетики, що курирував вугільну галузь. Слід зазначити, що Зюков був звільнений 11 березня цього року, а тимчасова адміністрація в «Київську Русь» була уведена 19 березня.

20 березня голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець звинуватив у махінаціях із шахтарськими грішми Володимира Демчишина і його ставленика, заступника гендиректора держкомпанії «Вугілля України» Андрія Полторака. Депутат ВР від фракції «Народний фронт» Ігор Гузь, що представляє Волинську область, заявив про те, що розслідуванням цього інциденту має зайнятися прокуратура.