Нещодавно відновленого на посаді голову Херсонської облради Пелиха звинуватили у корупції

Пелих. Фото - "Херсонці"

Пелих. Фото - "Херсонці"

Слідчий з особливо важливих справ слідчого відділу прокуратури Херсонської області 23 березня 2015 року оголосив про підозру у вчиненні корупційного злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України, голові Херсонської обласної ради. 

Про це повідомляється на сайті ГПУ.

Встановлено, що він упродовж 2010-2014 років шляхом зловживання службовим становищем заволодів бюджетними коштами, необґрунтовано нарахованими в якості заробітної плати, при цьому вчинивши службове підроблення.

Одночасно вказаному високопосадовцю вручені клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту та про усунення його від посади.

Зазначені клопотання спрямовано до Комсомольського районного суду м. Херсона для розгляду по суті.

Як повідомляв сайт «Херсонці», згідно з рішенням Одеського апеляційного адміністративного суду від 18 березня 2015 року поновлено Віктора Пелиха на посаді голови Херсонської облради.

Нагадаємо, повноваження Віктора Пелиха як голови облради скасовані рішенням ХХХ сесії Херсонської облради від 27 лютого 2014 року. Сам Віктор Пелих це рішення законним не визнав і заявив, що це було зроблено під тиском і звернувся до суду. Однак Херсонський окружний адміністративний суд відхилив позов Віктора Пелиха до Херсонського обласної ради з проханням відновити його на посаді голови облради і визнати недійсним його заяву про відставку.

Тоді депутати Херсонської облради в жовтні того ж 2014 подали апеляційну скаргу і 18 березня 2015 Одеський апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення, згідно з яким постановив «скасувати решение Херсонської обласної ради ХХХ Сесії 6 скликання від 27.02.2014 року №979« Про Складення повноважень голови Херсонської обласної ради Пелиха В.Г.» та рішення Херсонської обласної ради ХХХ Сесії 6 скликання від 27.02.2014 року №980« Про головуючого на ХХХ Сесії 6 скликання ».

19 березня Віктор Пелих і група депутатів Херсонської обласної ради увійшли до будівлі облради і представили апарату рішення суду, згідно з яким Віктор Пелих приступив до роботи на посаді голови Херсонської обласної ради.