Мера Чернігова, якого підозрюють у службовому злочині, хочуть відсторонити від посади

Олександр Соколов

Олександр Соколов

Прокуратура Чернігівської області проводить досудове розслідування щодо міського голови Чернігова Олександра Соколова, зокрема, за фактом вчинення службового злочину при перерахуванні понад 4,7 млн грн бюджетних коштів на рахунок приватного підприємства-забудовника. 

Про це повідомляє прокуратура Чернігівської області.

«Одночасно викликає занепокоєння той факт, що досудове розслідування штучно ускладнюється та затягується окремими посадовими і службовими особами Чернігівської міської ради. Зокрема, підозрюваний систематично не з’являється на виклики слідчого та до суду для участі в розгляді клопотань про заходи забезпечення в кримінальному провадженні. Деякі свідки з числа працівників міської ради не з’являються до слідчого, у зв’язку з чим застосовувався примусовий привід. Зафіксовано й інші випадки намагань ускладнити розслідування з боку підлеглих очільника міста», - говориться в повідомленні.

Там також зазначили, що у зв’язку з тим, що при продовженні перебування на посаді міський голова може продовжувати використовувати свій статус, зв’язки та повноваження для вжиття заходів, направлених на протидію досудовому розслідуванню, прокуратура Чернігівської області звертається до суду з клопотанням про застосування заходу забезпечення у вигляді відсторонення підозрюваного від посади.

Клопотання має розглядатися судом 25 березня.

«Кошти за державною програмою «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», були сплачені виконкомом Чернігівської міської ради за об’єкт, який не відповідав передбаченим законодавством вимогам за ступенем будівельної готовності (був готовий на 22%, замість передбачених постановою Кабінету Міністрів України 75% і більше). У подальшому, через банкрутство підприємства-забудовника дім не добудовано, гроші держави втрачено, а громадяни, які нагально потребують державного захисту, через ці незаконні оборудки залишились без житла», - повідомили в прес-службі.