Постраждалі вимагають від екс-голови Києва 50 млн. грн.

Фото з сайту hvylya.org

Фото з сайту hvylya.org

У рамках кримінального провадження у справі колишнього голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександра Попова до суду надійшло 48 цивільних позовів від потерпілих на загальну суму 50 млн грн.

«Цивільні позови продовжують надходити. Загальна сума на сьогодні близько 50 млн грн, але ці позови безпідставні і неаргументовані. Олександр Попов не визнає себе винним, не вчиняв ніякого злочину, а значить не заподіяв шкоди потерпілим», – заявив журналістам адвокат Попова Микола Карнаух, якого цитує УНІАН.

Також він додав, що всього у справі Попова 84 потерпілих.

Попова обвинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ст. 340 (незаконне перешкоджання проведенню зборів та мітингів, вчинене за попередньою змовою групою осіб), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 365 (пособництво у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

За даними Генеральної прокуратури України, досудове розслідування встановило, що в ніч на 30 листопада 2013 року Попов, діючи за попередньою змовою з колишнім заступником секретаря РНБО Володимиром Сівковичем, тодішнім начальником ГУ МВС України в Києві Валерієм Коряком та іншими на той час високопосадовцями, надав вказівку про завезення на Майдан Незалежності у Києві комунальної техніки для встановлення новорічної ялинки, а Коряк, у свою чергу, використовуючи цю обставину, віддав наказ про розгін мирного мітингу працівниками полку міліції особливого призначення «Беркут», які жорстоко побили мітингувальників. Внаслідок цих протиправних дій понад 80 громадян отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Раніше також повідомлялося, що суд вирішив не відправляти справу Попова на дорозслідування.