Вундеркінд Пашинський

За часів Віктора Януковича існувала така професія – син. Його старше чадо Олександр, стоматолог за освітою, швидко став успішним бізнесменом-мільярдером, а молодший Віктор – народним депутатом.

Нова влада зберегла старі традиції. Син Президента Порошенка Олексій – депутат «оновленого» Парламенту. «Слідство.Інфо» розкаже вам про ще один молодий талант, для якого знайшлося тепле місце у ключовому нині оборонному комплексі країни.

Пашинський

На керівних посадах країни – нові обличчя. Зокрема, Державний Концерн «Укроборонпром» очолив учитель фізики та власник херсонського автосалону Роман Романов, а його першим заступником став заступник мера Цюрупинська з питань житлогоспу Сергій Пінькас.

Нещодавно Роман Романов, генеральний директор ДК «Укроборонпром», заявив: «На предприятиях «Укроборонпрома» проходят часто практику молодые специалисты, и мы это делаем для того, чтобы отдать частичку знаний, умений, которые есть у нас, с надеждой на то, что они трудоустроятся в группе предприятий, которые входят в государственный концерн «Укроборонпром».

Пашинський 2

Наприкінці січня «Укроборонпром» оголосив конкурс на заміщення посад топ-менеджерів підприємств. На даний час концерн отримав майже 300 резюме від кандидатів. За словами Романова, «Процес відбору претендентів на ці посади здійснюватиметься у два етапи: конкурс резюме та співбесіда». Окрім профільного досвіду та знань, при відборі мають враховувати рівень володіння англійською мовою, а також ґрунтовні навички у маркетингу та стратегічному менеджменті.

Кирило Новіков - приватний підприємець, але з відповідною освітою та досвідом роботи на одному з підприємств «Укроборонпрому» - теж надіслав своє резюме.

- Я працював на посаді заступника головного інженера, в мене є досвід в конструкторській частині, я розуміюся на виробництві, я володію рівнем англійської мови, достатнім для роботи.

 

Та після спілкування телефоном з відділом кадрового резерву концерну Кирило Новіков засумнівався у прозорості конкурсу.

- Була розмова чомусь на підвищених тонах, і ця пані Ірина так адекватно і не змогла відповісти, як має відбуватися оце спілкування з кандидатами. І, зрештою, резюмувала, що пошта, на яку всі, всі люди в Україні мають відправляти свої кандидатури – це цитата - я її сама створила і я сама вирішую кому відповідати, а кому ні.

Зрештою, на посади обрали найдостойніших. Наприклад, у лютому директором департаменту №2 компанії «Спецтехноекспорт», яка входить в структуру «Укроборопрому», стає 24-річний Антон Пашинський.

Пашинський 3

Людина, наближена до концерну, погодилась розповісти «Слідству.Інфо» про справжні обставини призначення молодого чоловіка. Однак лише телефоном і на правах анонімності.

Каже, що не хоче проблем, бо батько Антона – Сергій Пашинський – впливовий нардеп, голова Комітету з питань національної безпеки та оборони, а також Голова Наглядової Ради Державного Концерну «Укроборонпром».

«Спецтехноекспорт» - це компанія, що продає закордон майже всю номенклатуру, яку виробляють українські оборонні підприємства. А департамент №2, який очолив Антон Пашинський, до 2011-го мав великі контракти з Лівією, а до 2013-го - з Суданом.

- Были какие-то проекты, которые не состоялись из-за ситуации в стране. Министерство обороны не давало добро на поставку того, этого, туда, сюда. Учитывая потребности внутренние нашей страны, сотрудничество не состоялось.

- А «Спецтехноекспорт» сама по собі хороша компанія? Великі гроші там крутяться?

- В период с десятого по тринадцатый год, наверное, считалось самым успешным предприятием из всех спецекспортеров.

Пашинський-молодший з 2011-го року працював у комерційному відділі компанії «Авангардко» олігарха Олега Бахматюка, яка спеціалізується на виробництві яєць та яєчних продуктів. Питається: як він міг отримати менеджерську посаду на підприємстві оборонного комплексу!? Ми запитали про це у самого новопризначеного.

Пашинський 4

- Звідки ви знали, що там є вакантне місце?

- Я знав зі свого досвіду волонтерства, що потрібно робити і як це потрібно робити, тому я запропонував свої послуги. Треба не знати про вакансію. Треба шукати можливість допомогти своїй країні. Ще раз вам кажу, що я прийшов саме для того.

- Скажіть мені, будь ласка, просто, як ви взнали про вакансію? Все, це єдине.

- Я не буду вам цього говорити, оскільки ця сфера не передбачає розголошення інформації.

З колегами в «Укроборонпромі» Антон Пашинський був набагато відвертішим, ніж із журналістами. Ось що розповів нам «Леонід».

- Он не скрывает, что он попал туда благодаря своему отцу. Ну, это, я думаю, понимают все, тут гадать не надо. В 24 года назначать человека без опыта на такие должности - это уже нехорошо. Он сам не знает, какие у него задачи, он хватается за все, хочет заниматься всем, хочет что-то наладить, но он не знает, как это делать, что для этого нужно, куда бежать.

Батько Антона, нардеп Сергій Пашинський, спершу заявив, що інформація про призначення його сина – провокація росіян з ФСБ.

Пашинський 5

Згодом Пашинський змінив тон і почав категорично заперечувати свою причетність до працевлаштування Антона. Нардепа, який очолює Наглядову Раду «Укроборонпрому», звинувачення у конфлікті інтересів відверто дратують.

- Я до призначення мого сина не мав ніякого відношення. Зверніться до керівництва.

- Ну як, його само знайшло керівництво, як великого спеціаліста?

- Він великий спеціаліст.

- У чому саме? Він працював у комерційному відділі, де продають курині яйця.

- Він великий спеціаліст міжнародних контрактів.

Ми досі чекаємо офіційної відповіді від керівництва «Укроборонпрому» щодо призначення Пашинського-молодшого. Тим часом соратниця його батька Тетяна Чорновол заявила, що Антон заслужив на посаду, бо – увага! – був у зоні АТО.

Улітку ЗМІ справді повідомляли, що син Сергія Пашинського служить у зоні АТО. Однак у себе на сторінці в соціальній мережі Антон Пашинський нічого про це не згадує. Коментуючи своє призначення, він пише: «Майже рік тому я підписав контракт резервіста з Національною Гвардією України. З літа минулого року я допомагаю Національній Гвардії та іншим підрозділам, що воюють на сході». Ось відео від 31 березня минулого року, коли базу Нацгвардії відвідали Арсен Аваков та Олександр Турчинов.

- Це син мого друга і керівника Адміністрації Президента Сергія Пашинського. Антон Пашинський. Він одним з перших був на Майдані і одним з перших добровільно пішов служити у Національну гвардію. Дякую тобі ще раз, Антон, за твою мужність.

«Слідство.Інфо» вирішило уточнити у самого Антона Пашинського, чи був він на фронті. Однак він нам не відповів. Його батько – Сергій Пашинський також відмовився надати нам цю інформацію.

- Ваш син був у Нацгвардії?

- Він був у Нацгвардії.

- А в зоні АТО він був?

- Я на питання сім’ї не відповідаю. Це приватні питання.

За нашими даними, Антон Пашинський в зоні АТО якщо й був, то як волонтер, а тепер легко пересів у зручне крісло в «Укроборонпромі». Чому з численних претендентів очолити скромний департамент №2 компанії «Спецтехноекспорт» довірили саме йому, сину Голови Наглядової Ради оборонного концерну? Це випадковий збіг чи важливе кадрове рішення з прицілом на перспективу? Відповідь на це запитання дає реакція його батька.

- Контракти? Департамент номер 2 не має ніяких контрактів на даному етапі.

- Та ви що! (сміється)

- А він має контракти?

- Конєчно, має.

- Які саме? З якими країнами?

- Це секретна інформація. Удачі вам.

/Любомир Ференс, Слідство.Інфо