Коломойський оголосить війну проти всіх

Коломойський война

Зрозуміло, що незважаючи на рішення Верховної Ради, боротьба за контроль над «Укрнафтою» з боку дніпропетровського олігархо-губернатора продовжуватиметься. Проте це не заважатиме йому почати битися з тими, кого він вважає винним у своїх проблемах, - пише depo.ua

«Чорний четвер» для Ігоря Коломойського, вочевидь, у найближчому майбутньому матиме серйозні наслідки для більшості політичних гравців в Україні. Враховуючи той факт, що голова ФПГ «Приват» не любить програвати, історія з майже одностайними голосуванням Верховної Ради за позбавлення його повного контролю за «Укрнафтою» означатиме, що Коломойський скоро розпочне війну проти всіх своїх кривдників.

Зокрема, мова йтиме про війну з командою Президента, яку Коломойський вважає найбільш винуватою в його проблемах у контролі за «Укрнафтою» та її дочкою «Укртранснафтою». Інакше він би не почав публічно звинувачувати близького соратника Президента Петра Порошенко - нардепа від «БПП» Ігоря Кононенка у цій ситуації. Хоча й іншим гравцям розслаблятися не варто - Коломойський відомий своєю мстивістю...

Тим паче, що окрім відданих Коломойському людей, майже всі інші депутати, які перебували в залі, підтримали дане рішення. А отже, винуваті - усі. Лише депутатська група «Відродження» Віталія Хомутинника, яку останнім часом пов'язують з Коломойським, майже у повному складі не голосувала за це рішення. Кнопку «за» натиснув лише мажоритарник з Кіровоградщини, екс-«регіонал» Станіслав Березкін.

Тим не менше, вже зараз заговорили про те, що дане рішення може стати холостим. Враховуючи сильну команду юристів, Коломойський явно піде на те, щоб оскаржити процедуру ухвалення проекту закону. При бажані та вмінні «правильно» трактувати регламент, нема сумнівів, що тільки на цьому етапі можна затягнути процес імплементації цього рішення на два-три місяці. А далі підуть суди - а це вже на роки.

На початку березня Коломойський з посмішкою говорив, що два мільярди гривень дивідендів «Укрнафти» так просто не віддасть. «Коли НАК «Нафтогаз»  розрахується з «Укрнафтою», а він повинен їй за сьогоднішніми цінами там 130 млрд грн,  тоді «Укрнафта» пару мільярдів віддасть назад», - зазначив Коломойський. Фактично ще тоді це був заклик до суду...

Щоправда, болючим виявився ще один удар - по «дочці» «Укрнафти» «Укртранснафті», яка також роками контролюється Коломойським. Учора на засіданні наглядової ради ПАТ «Укртранснафта» було прийнято рішення про відсторонення людини Коломойського Олександра Лазорка від здійснення повноважень голови правління товариства з 19 березня 2015 року.

Лазорко швиденько забарикадувався в будівлі й навіть примудрився дочекатися приїзду шефа. Водночас охорона «Укртранснафти» заблокувала вхід на підприємство і не пропустила нового керівника Юрія Мірошника, який прибув разом з підкріпленням з бійців спецпідрозділу групи «Альфа» СБУ. Приїхали депутати різних політсил, і навіть міністр палива та енергетики Володимир Демчишин. В результаті, до бійні справа не дійшла, й люди роз'їхалися.

Тоді ж Коломойський публічно назвав свого головного ворога й винуватця своїх нещасть, звинувативши близького соратника Петра Порошенка - народного депутата Ігоря Кононенка у тому, що саме він стоїть за цією ситуацією.

Фактично, це означає, що протистояння Президент проти Коломойського вже найближчим часом може перерости в натуральну війну. У обох сторін у наявності є серйозні ресурси. Тому бійка обіцяє бути дуже гарячою...

depo.ua