Компанія Ахметова вимагає від України 200 млн грн за електрику, спожиту у «ДНР»

дтєкЕнергетична компанія Рината Ахметова вимагає від «Енергоринку України» понад 200 мільйонів гривень за електроенергію, яка використовувалася на території «ДНР».

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Споживану електроенергію виробляли Старобешівська та Зуївська ТЕС. Чотири дні тому про їхню «націоналізацію» заявив лідер бойовиків Захарченко.

Спеціальна комісія, яка контролює державне регулювання у сфері енергетики, своїм рішенням припинила виплати за вироблену електроенергію підприємствам олігарха, які розташовані на непідконтрольних Україні територіях.

Ахметівський ДТЕК намагався через суд скасувати цей документ і фактично змусити Київ оплачувати електрику, що використовують, зокрема, й сепаратисти. Після усіх з’ясувань «Енергоринок» таки погодився нараховувати ці гроші, щоправда, на окремих умовах.

«Вони нараховуються, але не перераховуються. Тобто нарахування відбувається, ми знаємо, що ми їм теоретично винні. Але оплату не здійснюємо. Ті гроші, які були заплачені «Енергоринком», залишаються заблокованими на рахунках і повинні бути повернуті на «Енергоринок», – зазначив голова Нацкомісії з державного регулювання у сферах енергетики Дмитро Вовк.