Власники та керівники одного з українських банків з Києва фінансували терористів

Фото:vkurse.ua

Фото:vkurse.ua

У Києві співробітники служби безпеки України ліквідували потужний конвертаційний центр, через який «обслуговувалася» низка підприємств з тимчасово окупованих територій.

Про це повідомила прес-служба СБУ.

Встановлено, що конвертаційний центр з щомісячним незаконним обігом коштів у ₴600 млн організували власники та керівники одного з українських комерційних банків. Зокрема, через нього розкрадалися бюджетні гроші призначені на відновлення інфраструктури Донецької та Луганської областей.

Під час обшуків у приміщеннях банку та «конвертцентру», який знаходиться безпосередньо у фінустанові, співробітники СБУ виявили фінансову документацію та печатки підприємств, задіяних у протиправній схемі. З депозитних скриньок, орендованих учасниками оборудки, вилучили понад $1 мільйон доларів США.

В офісних приміщеннях банку співробітники спецслужби також виявили печатки двох районних судів Донецька, документи та чисті бланки з відтисками печатки т.зв. «банку ДНР». Документи містять злочинні схеми фінансових взаємовідносин з луганськими та донецькими підприємствами, зокрема, щодо постачання газу з тимчасово окупованих територій.

СБУ вилучила свідоцтва реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності у ДНР, керівники яких отримували кредити в банку, як фізичні особи. Слідчі СБ України відкрили кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу України.