Снєгирьов розповів про зрадників на Донбасі

У так званих самопроголошених республіках «ДНР» і «ЛНР» керують колишні українські управлінці. Серед них – вчителі, журналісти, лікарі та рятувальники. Часто це колишні комуністи та регіонали, ставленики Олександра Єфремова. Та найбільше зрадників серед представників СБУ.

Про це йдеться у сюжеті проекту «На периметрі» (щобудня о 20:30 на телеканалі ZIK).

Серед «депутатів» «ЛНР» – заслужений лікар України, член Міжнародної кадрової академії ЮНЕСКО, лікар Луганської поліклініки Валерій Галікін, заслужений артист України  Максим Дерський, заслужена працівник промисловості України, нагороджена Орденом княгині Ольги ІІ і ІІІ ступенів, Зінаїда Наден, відомий рятувальник Костянтин Мацюрак, якого Янукович нагородив орденом за заслуги ІІІ ступеня.

Є у цьому списку і журналісти. До прикладу, Юрій Юров, який колись навіть дописував у відому львівську газету «Пост-Поступ». Компанію йому складає колишній прес-секретар Януковича, заслужений журналіст України Родіон Мірошник.

Головна «родзинка» цього списку –  колишній представник української СБУ Леонід Пасічник, який очолює «міністерство» державної безпеки «ЛНР».  Ще за часів президентства Віктора Ющенка він отримав відзнаку за відмінну військову службу. Займав посаду начальника по боротьбі з контрабандою.

Цікаві прізвища і серед «міністрів» «ЛНР». Фінансами керує колишній помічник заступника голови Луганської ОДА  Євген Мануйлов. Будівництвом ЖКГ буде опікуватися колишній директор департаменту забезпечення життєдіяльності Луганської міської ради Олексій Русаков.

Керівник ГО «Права Справа» Дмитро Снєгирьов стверджує, що найбільше зрадників на сході – вихідці з СБУ, «силивики», які особисто передавали зброю бойовикам. Дехто з них сьогодні навіть пише  мемуари про захоплення адміністративних будівель.

«Керівник СБУ у Луганській області особисто передавав ключі від зброярні, – розповів Дмитро Снегирьов. – Він, фактично, передавав зброю бойовикам. Кримінальна справа в Києві проти нього не відрита. Більше того, цей чоловік пише спогади про захоплення СБУ».

За словами директора Люстраційного комітету Міністерства юстиції України Тетяни Козаченко, механізму збору інформації про зрадників поки не існує. Його мають напрацювати правоохоронці.