Міністр фінансів Наталія Яресько – американка, яка стоїть між Україною та Путіним

Донька українських емігрантів намагається відновити економіку їхньої країни.

Наталя Яресько, міністр

Наталя Яресько, міністр

У грудні 2014 року громадянка Сполучених Штатів Америки і донька українських емігрантів Наталія Яресько прийняла пропозицію президента Петра Порошенка очолити міністерство економіки.

І головне її завдання – відновити понівечену економіку України та нарешті побороти корупцію.

Призначення Яресько на посаду міністра фінансів вкотре дало змогу прихильникам теорії змови проти Росії заявити, що Захід намагається вирвати Україну з-під впливу РФ.

Яресько називають ледь не шпигункою на користь Сполучених Штатів. Проте, жінка впевнено приєдналася до іноземних колег: міністра економіки та торгівлі Айвараса Абромавічуса та міністра охорони здоров'я Олександра Квіташвілі, пише Bloomberg.

Яресько отримала українське громадянство від президента України. "Я завжди була українкою. Тепер я й українська громадянка", - каже політик. Батько майбутнього міністра був уродженцем Полтави. Під час Другої Світової війни разом з родиною потрапив до нацистського концтабору у Німеччині. Після війни Іван емігрував до Чикаго, де і зустрів мати Наталії – Марію, теж українку.

 Міністр зізнається, що єдина причина, чому вона все ж таки пішла в політику, це бажання щось змінити. "Україна має стати успішною. В нас нема права на програш", - заявляє міністр фінансів.

Яресько погодилася стати міністром фінансів у країни, де триває війна, де втрачено 20% економіки за 2014 рік. Країна мала борг у 40 мільярдів доларів. Міжнародні резерви впали з 20,4 мільярдів доларів до 7 мільярдів, а долар з восьми гривень стрибнув до 30 гривень.

Чиновниця зізнається, що запрошуючи її на пост міністра фінансів, Порошенко "зіграв на її патріотичних почуттях" до України. Проте Яресько мала той досвід, який був необхідний президенту в новому уряді.

Після Помаранчевої Революції майбутня міністр фінансів із двома партнерами відкрила компанію Horizon Capital. Коли жінка залишила посаду на користь роботи в уряді, фірма володіла українськими інвестиціями на суму в 600 мільйонів доларів.

Новий міністр могла знайти гроші для країни у кризовий момент. Вона залучила в свій час тих інвесторів, які ще ніколи не інвестували в Україну, переконавши їх, що тут можна вести чесний бізнес.

"Ми маємо спільний погляд на необхідні реформи, бізнес-клімат та працю з  міжнародними фінансовими інститутами", - пояснює жінка.

Тим не менш, з моменту призначення Яресько на посаду міністра фінансів, почали спостерігатися певні позитивні зміни для країни: МВФ пообіцяв кредит у 17.5 мільярдів протягом наступних чотирьох років; США гарантують два мільярди, ЄС обіцяє кредит на 2,2 мільярди доларів; фінансову підтримку обіцяли Україні також Німеччина, Японія та Канада. "Це поверне довіру до нашої економіки", - вважає Яресько. - Це відкриває двосторонню та багатосторонню підтримку України у цей важкий для країни час".

Проте, це фінансування спрацює лише тоді, якщо піде на радикальні реформи. "Існує багато питань, якими ніхто не займався вже 20 років. Ми маємо створити нову систему, яка буде стійкою і не поверне країну назад", - вважає заступник голови Адміністрації президента України Дмитро Шимків.

Тому Україна вже ініціювала електрону схему подачі корпоративних податків. Це має вберегти країну від приблизно одного мільярда втрат на податковому шахрайстві. Уряд оголосив конкурс на продаж ліцензії на 3G зв'язок. Це принесе до держскарбниці близько 300 мільйонів доларів.

[article_attached position="2"]

"Російське керівництво помиляється щодо України загалом. Вони не розуміють Україну. Ця країна хоче, щоб її залишили у спокої. Ця країна хоче приймати власні рішення", - каже міністр економіки Айварас Абромавічус.

Сама ж Яресько, говорячи про країну, якій вирішила допомагати у найгірші часи, називає її "хорошим позичальником". "Але настане день, і ми станемо хорошим кредитором. Крок за кроком", - додає міністр фінансів Наталія Яресько.

Нагадаємо, що раніше Наталія Яресько порадила українцям, у який бізнес варто вкладати гроші. В першу чергу міністр фінансів назвала сільське господарство.

ТСН