У Львові будуть вимагати від водіїв маршруток квитки

маршруткаУправління транспорту та зв’язку ЛМР веде переговори з двома навчальним закладами Львова, аби на час канікул залучити студентів до моніторингу пасажиропотоку у міських маршрутках. Наразі ж чиновники закликають пасажирів вимагати у водіїв квитки.

Про це 6 березня повідомив начальник управління транспорту та зв’язку ЛМР Віктор Щир, відповідаючи на запитання щодо організації контролю за перевезеннями у маршрутках,повідомляє ZIK.

«Для контролю перевезень треба забезпечити кожен автобус або окремим контролером, або кондуктором, що на сьогодні фізично неможливо. Голова Асоціації перевізників Львівщини заявив, що кожному водію видаються квитки. І це факт. Раз в місяць ми перевіряємо кожне транспортне підприємство – під час випуску автобусів на лінію о п’ятій ранку. І можемо підтвердити, що водії отримують весь пакет документів у диспетчера перед виїздом на маршрут», – розповів він.

На зауваження, що по факту водії не видають ніяких квитків, а коли у них вимагаєш їх, то роблять вигляд, що тебе не чують, Віктор Щир зазначив: «Проконтролювати кожного водія, чи видав він квиток, чи ні, за сьогоднішньої системи у нашому місті неможливо. Ми працюємо над введенням електронного квитка. Коли він буде введений, тоді можна буде сказати про точний пасажиропотік і як люди розраховуватимуться за проїзд у громадському транспорті».

Нагадаємо, 3 березня у Львові відбулись громадські слухання «щодо кризової ситуації на ринку транспортних перевезень у зв’язку із різким підвищенням цін на пальне». Чиновники мерії виступили з пропозицією обмежити час проїзду пасажирів пільгових категорій, перевізники ж наполягали, що і без підвищення тарифу не обійтись, хоча конкретних цифр так і не назвали. Присутні на слуханнях натомість обурювалися: про яке підняття тарифу може йтись, коли і досі не ведеться облік пасажиропотоку у маршрутках, відтак, невідомі реальні доходи перевізників.