Прокурора Рівненщини відсторонили від виконання своїх обов`язків після звернення журналістів

Сергій Кубрак. Фото - "Четверта влада"

Сергій Кубрак. Фото - "Четверта влада"

5 березня прокурора Рівненської області Сергія Кубрака, за результатами перевірки комісії Генпрокуратури, відсторонили від виконання своїх обов`язків, повідомляє «Четверта влада».

Як розповів журналістам заступник Генерального прокурора України Володимир Гузир, комісія Генпрокуратури у складі більше, ніж 30-ти чоловік, працювала на Рівненщині з понеділка.

Це перша перевірка, яку Генпрокурор Віктор Шокін вирішив провести в прокуратурі Рівненської області.

«Мені особисто як працівнику прокуратури, а в мене стаж - більше, ніж 30 років, на жаль, я перший раз ось в такій атмосфері, - розповідає Володимир Гузир. -  Ось ця обстановка, яка створена в прокуратурі області, вона не дає мені можливості спокійно сприймати те, що відбувається. Буквально тільки я вийшов з машини, почалися масові висловлювання, пов`язані із незадоволенням діяльністю прокурора області. Прокурор нині вже рік перебуває на своїй посаді, і це дає змогу робити висновки про його діяльність!.

За результатами перевірки комісія підготувала доповідну записку Генеральному. Її останній абзац:

«Робота, пов’язана з організацією виконання закону України про прокуратуру, Конституції України, галузевих наказів генерального прокурора в прокуратурі Рівненської області визнана неефективною і такою, що не відповідає вимогам»

«У зв’язку з цим я, після заслуховування всіх напрямків прокурорської діяльності, а їх - не один десяток, доповів про це Генеральному прокурору і оголосив його рішення , що прокурор області Сергій Кубрак відсторонений від виконання своїх службових обов`язків, - каже Володимир Гузир. -  Це викликає в мене тільки велике співчуття працівникам прокуратури області.  Атмосфера, яку він створив, на жаль, не сприяє ні росту кар`єри молодих талановитих прокурорів, ні передачі досвіду людей, які тут є в прокурорських погонах».

Остаточне рішення про долю Сергія Кубрака в органах прокуратури також прийматиме Генеральний прокурор.

Виконуючим обов`язки прокурора області наразі призначили першого заступника прокурора області Павла Романчука.

Володимир Гузир каже, що при призначенні нового прокурора області думка громадськості враховуватиметься, але правової ролі не гратиме: «Але хотів би гарантувати вам одне, що за наслідками нашої зустрічі намагатимуся акумулювати громадську думку і максимально впливати на вибір Генерального прокурора».

Нагадуємо, журналісти Рівненського агентства журналістських розслідувань звернулися через Громадський люстраційний комітет до народного депутата, голови Антикорупційного комітету Верховної ради Єгора Соболєва, який надіслав депутатське звернення генпрокурору з проханням перевірити факти, оприлюднені журналістами стосовно майна і доходів прокурорів Волинської та Рівненської областей. За кілька днів після цього прокурор Волинської області Вадим Максимов подав у відставку.