Чому екс-директор Звірівського мисливського господарства програв суд?

Вол 1

У п’ятницю, 27 лютого, екс-директор Звірівського мисливського господарства Андрій Шпорук програв суд у спробі поновитися на своїй посаді. Справу вдалося виграти завдяки посильній роботі Відділу протидії корупції “Самооборони Волині”.

Ще раніше “Самооборона Волині” не раз повідомляла про протиправні дії, що вчинялися у державному підприємстві “Мисливське господарство Звірівське”. Чим більше активісти цікавилися цим об’єктом, тим більше відкривали для себе все нову й нову інформацію. І, як виявилося, це було недарма. Коли екс-директор підприємства, людина Колісника, Андрій Шпорук подав позов на Державне агентство лісових ресурсів України, самооборонівці не могли стояти осторонь цього процесу. Адже на той час уже було відомо, що Шпорук вчинив ряд правопорушень, будучи на посаді директора. Та все по порядку.

Засідання № 1

На перше судове засідання Андрій Шпорук приходить сам і заявляє, що звільнили його незаконно. Вимагає поновлення на посаді та відшкодування грошей за вимушений прогул.

Представник державного агентства Євген Багацький, на той час не дуже підготувавшись, зачитує заперечення із посиланнями на Трудовий кодекс та поясненнями, через що саме звільнили Шпорука.

А саме, мова йде про:

- несплату податків та соціальних внесків до Пенсійного фонду, зборів та обов’язових платежів, а також невиконання підприємством зобов’язань щодо виплати заробітної плати працівникам чи недотримання графіка погашення заборгованості із заробітної плати;

- надання в користування, оренду чи відчуження закріпленого за підприємством державного майна, майнових активів, земельних ділянок та інтелектуальної власності без погодження з органом управління майном.

Вол 2

Вол 3

 Натомість позивач, каже, мовляв, його ніхто не повідомляв, що він звільнений, та ще й він був на лікарняному.

Цікаво, що приїздять на суд і представники Добровольчого українсього корпусу Правого сектору. Принаймні про це свідчило їх авто та шеврони на куртках. Один із них втрапляє у зал засідань, інший – ні, через відсутність документів, що посвідчують особу. ДУКівець, що був на засіданні неодноразово вів перемовини із Шпоруком. Отже, було зрозуміло, що це – група підтримки позивача.

Вол 4

Вол 5

Вол 6

Засідання № 2

На наступне засідання до суду з’являється юристка Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Роза Обушко, а також представник профспілки колективу “Звірівського мисливського господарства”Роман Бокій. Разом із ним був і самооборонівець, заступник керівника Відділу протидії корупції “Самооборони Волині” Богдан Рущинський. Бокій подав заяву на те, щоб підприємство виступило третьою стороною у розгляді справи, а самооборонівець представляв його інтереси. На перше суддя дав згоду, щодо другого, то вимагав трохи інших юридично оформлених документів. На цьому друге засідання було завершене, адже третій стороні треба був час для ознайомлення із матеріалами справи.

Представник ДУКу, що підтримував Шпорука, сидить справа

Представник ДУКу, що підтримував Шпорука, сидить справа

Проте цікаво було побачити на засіданні в групі підтримки Шпорука не так ДУКівців, які вже звикли їздити до Ківерцівського районного суду, як скандальну працівницю “Звірівського МГ” Орисю Бандуру, яка на судовому засіданні із ще кількома своїми колегами ховалася від камер журналістів. Ймовірно через те, що перебувала на суді у свій робочий час. Проте опісля Бандура вирішує дати коментарі представникам ЗМІ, в яких звинуватила у поганій роботі нового директора підприємства Ярему Байду та Романа Бокія. Натомість виправдала Андрія Шпорука та їх колишнього начальника Богдана Колісника.

Сама ж Бандура уже встигла відзначитися скандалами. Так, вона була помічена на території приватного лісу “Майдан мисливський” під час рейду “Правого сектору Волині” звірівськими лісами. А згодом “Самооборона Волині” публікувала відео, де новий директор Ярема Байда розповідає, як єгерша Орися Бандура вчиняє на підприємстві скандали та активно спілкується з Богданом Колісником, часто відвідуючи його дім на території “Звірівського МГ”.

Також Орися Бандура заперечила факт можливого підпалу готелю на території підприємства та зникнення 13-ти одиниць зброї. На противагу їй, Роман Бокій заявив, що ці факти підтверджені правоохоронцями, адже спільно з ними були виявлені ці неприємні обставини.

Засідання № 3

Третє засідання було, напевно, найцікавіше. Незмінні глядачі – активісти ДУКу, кілька працівників мисливського господарства та свідки – працівники Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Оскільки до справи доєдналася третя сторона, їй було надано слово. Представник колективу підприємства Богдан Рущинський надав ряд документів, що свідчили про значні зловживання Шпорука на посаді директора. Серед них:

 • На час звільнення Шпорука кредиторська заборгованість підприємства становила близько 450 тисяч гривень. Окрім цього, якщо за перший квартал минулого року збитки підприємства становили 2 тисячі гривень, то вже за перше півріччя 2014 року збитки становили 41 тисячу гривень. На думку, Богдана Рущинського підприємство у такий спосіб хотіли довести до банкрутства. І головним діячем у цій справі був Андрій Шпорук.
 • Активісти “Самооборони Волині” виявили, що на «Звіріському МГ», нібито, працювали кочегаром та єгеремВолодимир Оліферчук та Юрій Гриневич й отримували нараховану заробітну плату головним бухгалтером. Останній, до речі, рідний брат головного бухгалтера Тетяни Гриневич. Обидва чоловіки згідно наказів були звільнені 15 квітня 2014 року хоча в наказі про звільнення відсутні їхні підписи. Проте, хто і коли взяв їх на роботу – невідомо. Так, самооборонівці виявили, що у журналі реєстрації обліку наказів є накази з 2009 року до сьогодні, за винятком усіх наказів за 2013 рік. Як відомо Самообороні, «так звані», працівники на роботу не з’являлися, але заробітну платню отримували справно. В зв’язку з тим, що з наказами вони не ознайомлені, і тому не вважаються звільненими із займаної посади.
 • Також, Шпорук самовільно збільшив собі заробітну платню. Якщо затверджена у контракті зарплата становила 4 тисячі 38 гривень.
  Вол 8

  Додаткова Угода до контракту Шпорука, в якій його посадовий оклад вказаний у розмірі 4038 гривень

  то згодом виявляється, згідно зі штатним розписом, який затвердив Шпорук, його заробітна платня становила уже 4 тисячі 338 гривень.

  Штатний розпис, який раніше затвердив Шпорук. Тут його заробітна платня уже становить 4338 гривень.

  Штатний розпис, який раніше затвердив Шпорук. Тут його заробітна платня уже становить 4338 гривень.

  • Окрім цього Шпорук незаконно відчужив сам собі без узгодження із органом Управління землю 0,25 га. Від імені колективу Шпорук підписав сам собі документ, в якому йдеться про те, що колектив “Звірівського МГ” не заперечує приватизації цієї ділянки.
   Шпорук сам собі дозволив приватизувати земельну ділянку на території ДП “Звірівське МГ”

   Шпорук сам собі дозволив приватизувати земельну ділянку на території ДП “Звірівське МГ”

   З приводу цього факту у Ківерцівському районному суді уже перебуває справа. Адже прокуратурою Волинської області було виявлено порушеня щодо приватизації цієї земельної ділянки. Про це свідчить відповідь, надіслана правоохоронним органом на заяву Відділу протидії корупції “Самооборони Волині”. Розглядає справу той же голова Ківерцівського районного суду Олександр Костюкевич.

   Прокуратура порушила проти Шпорука кримінальну справу. Нині вона перебуває у Ківерцівському районному суді.

   Прокуратура порушила проти Шпорука кримінальну справу. Нині вона перебуває у Ківерцівському районному суді.

   Та цього позивачу було мало. Він приватизував будинок на території “Звірівського МГ”. Спершу він звернувся щодо цього до екс-головного лісівника області Богдана Колісника.

   Вол 12

   Потім отримав відповідь, що ВОУЛМГ (за управління Колісника)  не заперечує, якщо Шпорук буде проживати у цьому будинку. Але у документі нічого не сказано про дозвіл на приватизацію.

   Вол 13

   Тим не менше, це не завадило Шпоруку будинок приватизувати. Більше того, раніше Шпорук уже мав виділене лісовим господарством житло, щоправда, на території “Цуманського ЛГ”.

  • Вол 14

   Звернення до Богдана Колісника про приватизацію будинку, що належить ДП “Цуманське ЛГ”

   Окрім цього через фінансові махінації та діяння, нині відкрите кримінальне провадження щодо зловживань у фінансово-господарській діяльності та втраті 13-ти одиниць зброї. Що було виявлено після проведеної інвентаризації за участі правоохоронців, представників органів місцевого самоврядування та інших працівників підприємства. Інвентаризація відбувалася шляхом виламування дверей та розпилювання замків, адже Андрій Шпорук не повважав за потрібне віддати ключі від приміщень його наступнику Яремі Байді.

   Вол 15

  • Окрім наведених фактів суд вважав за потрібне виявити обставини, чи був повідомлений Шпорук про своє звільнення. Адже він ще на перешому засіданні гучно заявляв, що не знав про своє звільнення.Чотири свідки: заступник начальника управління Сергій Шеремета, секретар управління лісового та мисливського господарства Ірина Романюк, заступник начальника управління Лідія Турянська та завідувач сектору кадрового забезпечення обласного управління Неля Поперецька. Всі вони підтвердили, що спершу телефонували до Шпорука, той не взяв слухавки. З приводу цього був складений акт, а згодом Шпорук сам перетелефонував Шереметі, і той повідомив Шпорука про його звільнення. Натомість сам Шпорук навіть під присягою в суді заперечив цей факт.
  • Засідання № 4

   Врешті-решт на четвертому засіданні відбулася завершальна стадія судового розгляду справи. Цього разу Шпорук прийшов із представником, недешевим адвокатом фірми “Конфідент” Максимом Махнюком. Тим не менше суддя Олександр Костюкевич не задовольнив позов Шпорука. Він додав, що щодо заборгованості, то суд виявив, що боргів немає. Але земля була незаконно відчужена, і це слугувало підставою до законного звільнення Шпорука.

   Та самооборонівець Богдан Рущинський не зупинився на цьому. Він також подав усне клопотання до суду, аби той подав заяву щодо порушення кримінальних проваджень. Адже суду було надано достатньо документів, на його думку, що може стати підставою до порушення ще декількох справ проти Андрія Шпорука. Тому очікуємо, що історія із скандальним екс-директором “Звірівського МГ ” продовжиться.

   Самооборона Майдану. Волинь