На Волині суд не поновив на посаді екс-директора мисливського господарства

волиньУхвалою Ківерцівсього районного суду вирішили відмовити в повному обсязі у позові екс-директора Звірівського лісництва Андрія Шпорука, який вимагав поновити його на посаді та сплатити кошти за час вимушеного прогулу.

Повідомляє ІА «Волинські новини».

Про це стало відомо в залі судових засідань Ківерцівського районного суду сьогодні, 27 лютого.

Звільнений з посади директора ДП «Звірівське мисливське господарство» за відчуження земельної ділянки та невиконання фінансових планів підприємства Андрій Шпорук хоче поновитись на займаній посаді і стягнути кошти за вимушений прогул в судовому порядку. Перше слухання у справі Андрія Шпорука проти Управління мисливського та лісового господарства у Волинській області відбулось 22 грудня.

Андрій Шпорук був призначений на посаду виконувача обов’язків директора Звірівського лісництва ще у 2008 році, а вже наступного з ним підписали перший трудовий договір, терміном на рік. Потім – ще один, термін дії якого мав припинитись влітку 2015 року.

За незабезпечення основних показників фінансових планів держпідприємства, про що є відповідний висновок Економічного управління державного агентства лісових ресурсів, 4 листопада 2014 року його звільнили. Про це Андрія Шпорука сповістили листом, про що є відповідний документ.

Лише після перевірок, ініційованих одним із працівників ДП Звірівське, став відомий обсяг матеріальної шкоди, якої завдав підприємству екс-директор. Зокрема, йдеться про майже півмільйонний борг, недостачу розміром 126 тисяч гривень, фіктивних працівників, самовільно відчужену на свою користь земельну ділянку та зниклі 13 одиниць вогнепальної зброї.

З його слів, звільнили його з порушенням трудового контракту. Мовляв, він справно видавав працівникам підприємства заробітну плату та сплачував податки. Позивач зауважує, що з наказом про звільнення він так і не був ознайомлений, а розрахунок за час вимушеного прогулу також не отримав. Що могло стати причиною звільнення, позивач також не знає.

Зрештою, під час четвертого судового слухання в судовій ухвалі суддя Костюкевич, за позовом Андрія Шпорука до Державного управління лісових ресурсів та Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства про поновлення на займаній посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу вирішив встановив у позові відмовити.

Суддя зауважив, що один пункт трудового контракту Шпорук порушив точно – відчужив земельну ділянку без відома керівництва з балансу Звірівського лісництва на власну користь. Що стосується інших епізодів, то їх дослідженням займуться профільні органи.