У Львові вимагають покарати керівництво Нацбанку за обвал гривні

Фото з сайту ukranews.com

Фото з сайту ukranews.com

Депутати Львівської міськради на сесії 26 лютого ухвалили звернення до Верховної Ради України, Президента, Прем’єр-міністра та Генпрокурора з вимогою невідкладно розглянути питання про відповідальність Національного банку за катастрофічну фінансову ситуацію в країні та вжити стабілізаційних рішень, щоб зупинити щоденне зубожіння українців.

«Цього місяця гривня остаточно увійшла у стан галопуючої інфляції. Лише упродовж минулого тижня національна валюта знецінилась із 18 до майже 38 гривень за доллар, – йдеться у зверненні депутатів ЛМР. – Це явище має руйнівний вплив практично на всі сфери нашого життя. Зокрема, цьогорічний бюджет Львова може перетворитись на один із найменших за обсягом упродовж минулого десятиріччя. Виникають обґрунтовані запитання, чи достатньо коштів незабаром залишиться на фінансування захищених статей державного та місцевого бюджетів. Насамперед, від інфляційних процесів зазнають значної матеріальної шкоди працівники бюджетних установ та організацій, пенсіонери та соціально незахищені верстви населення, які є залежними від бюджетних видатків».

«Швидка інфляція очевидно свідчить про кричущий непрофесіоналізм та безвідповідальність керівництва Нацбанку. Дії головного регулятора тільки погіршують ситуацію – різкі валютні коливання не припиняються і донині. Як наслідок – паніка серед фізичних та юридичних осіб і неконтрольоване збагачення гравців на чорному ринку», – наголошується у зверненні.

Депутати Львівської міськради підкреслюють, що забезпечення стабільності грошової одиниці України є основною функцією центрального банку держави.

Відтак, Львівська міська рада вимагає від ВРУ, Президента, Прем’єр-міністра та Генпрокурора «невідкладно розглянути питання про відповідальність Нацбанку за катастрофічну фінансову ситуацію в країні та вжити відповідних суворих кадрових і стабілізаційних рішень, аби зупинити щоденне зубожіння українців через провальну валютну політику влади».

Також львівські депутати вимагають розпочати кримінальне провадження «за фактом злочинної бездіяльності щодо регулювання валютного ринку в Україні, яка призвела до тяжких наслідків для економіки держави».