Батальйон «Дніпро 1» використали для корпоративних розбірок у Рівному

Фото Володимира Пилипчука із соцмережі Фейсбук

Фото Володимира Пилипчука із соцмережі Фейсбук

26 лютого 2015 року у другій половині дня 20 чоловік з числа добровольців батальйону «Дніпро – 1» зайшли на територію ЗАТ «Рівненський ливарний завод», який знаходиться у селі Городок Рівненського району, з метою вирішення непорозумінь з приводу майнових відносин між орендодавцем та орендарем підприємства.

Повідомляє «Четверта влада» з посиланням на СЗГ УМВС України в Рівненській області.

Поспілкувавшись з представниками підприємства, спецпризначенці залишили територію заводу - так рівненська міліція описує ситуацію.

«Дніпро – 1» - добровольчий підрозділ патрульної служби міліції особливого призначення (БПСМОП), створений у квітні 2014 року у структурі ГУ МВС України в Дніпропетровській області для захисту від злочинних посягань та охорони громадського порядку.

Відомості внесені до журналу Єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень та інших подій Рівненського РВ УМВС та приєднано до об’єднаних кримінальних проваджень, раніше відкритих за частиною 3 статті 185 (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому), частиною 2 статті 191 (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) та статтею 356 (самоправство) Кримінального кодексу України.

Голова Рівненської районної ради Володимир Пилипчук у соцмережі Фейсбук так описав ситуацію, що трапилася на заводі:

- До мене в паніці зателефонував арбітражний керуючий підприємства, який повідомив, що на територію заводу зайшли близько двадцяти озброєних юнаків із батальйону «Дніпро», мовляв, вони є представниками власника підприємства. Приїхавши на місце, ми побачили незрозумілу картинку: місцева охорона на вулиці стоїть обличчям до стіни з піднятими вверх руками.

В людей забрали особисті речі та телефони. На моє прохання пред’явити документи люди, які нібито є власниками заводу, жодних офіційних паперів не надали, лише незрозумілі копії. Єдиним легітимним був документ, який дозволяє провести інвентаризацію. Але скажіть, будь ласка, відколи це в нас інвентаризація проводилася з автоматами в руках?

А тепер повернемося до самого заводу. За інформацією районної ради, кожне приміщення заводу належить різним власникам. Причому ніхто з них жодного разу не надавав офіційних документів.

Усі ми прекрасно розуміємо, що всі, хто зараз так хоче зайти на завод, має єдину мету – порізати його і здати на металолом.

Районна рада наразі робить все, аби розплутати цей незрозумілий клубок і навести порядок на підприємстві, яке реально може приносити прибуток і забезпечити мешканців району робочими місцями. Однак, доки до нас в район приїжджатимуть такі делегації – толку не буде. Крім того, в Рівненській області є свій голова обласної адміністрації, ради, керівники правоохоронних органів. Чому до нас приїжджають так звані «рєшалова» і ставлять свої умови?

Як на мене, дуже прикро, що в цю брудну історію вплутали хлопців із добровольчого батальйону. В країні йде війна, а наші так звані бізнесмени використовують добровольців, аби відстояти свої бізнесові інтереси.