Активісти через суд вимагають звільнити двох заступників Авакова

55d50b3-paskal-sokalГромадська рада з питань люстрації при Міністерстві юстиції України направила позов до Окружного адміністративного суду міста Києва з вимогою визнати протиправною бездіяльність Кабінету міністрів України стосовно виконання Закону України «Про очищення влади» та неприйняття рішення про звільнення двох заступників Міністра внутрішніх справ – Віталія Сакала та Василя Паскала.

Про це повідомляється на сайті Громадського люстраційного комітету.

У комітеті нагадують, що наразі заступниками Міністра внутрішніх справ є Віталій Сакал та Василь Паскал, які незаконно перебувають на посадах, оскільки працювали сукупно більше одного року у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року і підпадають під «автоматичну» люстрацію.

Більше того, Василя Паскала взагалі не мали права призначати на посаду, наказ про що був підписаний Прем’єр-міністром в грудні 2014, тобто коли вже діяв Закон «Про очищення влади».

Про те, що два заступники Авакова незаконно перебувають на своїх посадах, ми вже неодноразово заявляли.

У комітеті також повідомили, що Василь Паскал з листопада 2011 року обіймав посаду заступника начальника Департаменту кримінальної міліції МВС України – начальника ГУКР, а з січня 2012 року – начальника Департаменту карного розшуку МВС України. Саме цей Департамент звинувачують у переслідуванні євромайданівців, в тому числі Ігоря Луценка і Юрія Вербицького.

Самому Паскалу приписують погрози притягнути до кримінальної відповідальності активістів, про які він публічно заявляв ще 15 грудня, і фабрикування доказів у справі Павлюченків.

В свою чергу Віталій Сакал також повинен бути звільнений, оскільки у період з 26 грудня 2008 року по 5 серпня 2011 року займав посаду заступника начальника ГУМВС України в Київській області – начальника головного слідчого управління. На пряме запитання народних депутатів під час засідання Комітету із законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, чому він до сих пір не звільнений, Віталій Сакал відповів, що його заяву про звільнення не підписують.

Згідно норм Закону, повноваження звільняти з посади заступника Міністра внутрішніх справ України належать Кабінету міністрів України. Ми вимагаємо визнати протиправною бездіяльність Кабінету міністрів України щодо неприйняття рішення про звільнення Паскала та Сакала та зобов’язати Кабмін прийняти рішення щодо звільнення цих посадовців.

За словами секретаря Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Максима Маньковского, призначення на посади заступників Міністра внутрішніх справ, які підпадають під дію люстраційного закону, є не тільки прямим порушення законодавства, але й індикатором того, що очищення влади так і не стало лейтмотивом державної кадрової політики.